To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie remont ulicy Ogrodowej w Lwówku Śląskim!

Będzie remont ulicy Ogrodowej w Lwówku Śląskim!

Dobra informacja dla mieszkańców ulicy Ogrodowej, Tęczowej i Warsztatowej. Szczególnie ci ostatni powinni być zadowoleni najbardziej, ponieważ na gruntowną przebudowę swojej ulicy czekali prawie 10 lat! Urząd Wojewódzki we Wrocławiu przyznał 950 tys. zł na remont wspomnianych ulic.

Ulica Ogrodowa w Lwówku Śląskim została owiana złą sławą, kiedy w czasie remontu mostu na ulicy Jaśkiewicza w mieście zostały wyznaczone objazdy. Jeden z tych objazdów przebiegał właśnie przez Ogrodową. Po wielu miesiącach intensywnego użytkowania nawierzchnia była w opłakanym stanie. Najbardziej niezadowoleni byli mieszkańcy na ogół mało uczęszczanej ulicy, którzy pod swoimi oknami oglądali codziennie setki przejeżdżających samochodów.

Lwówecki magistrat rok temu składał wniosek do rządowego programu zwanego potocznie schetynówkami, niestety wniosek został odrzucony. Kilka tygodni temu rozpoczął się ponowny nabór wniosków i tym razem przeszedł on pozytywną weryfikację. Urzędnicy we Wrocławiu przyznali w piątek 950 tysięcy złotych dofinansowania na remont ulicy Ogrodowej, Warsztatowej i Tęczowej. Największy problem przy projektowaniu remontu ulicy był związany z siecią energetyczną. – Energetyka stawiała bardzo duże wymagania, ponieważ będziemy musieli oświetlenie lamp tradycyjnie schować pod nawierzchnię ulicy. To niby prosta rzecz, ale pojawiło się wiele komplikacji, które na szczęście zostały rozwiązane. Rozmowy z energetyką i wykonanie projektów niestety trwały bardzo długo – mówi Ireneusz Maciejczyk z-ca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Całą inwestycję magistrat wycenił na kwotę prawie 2 milionów złotych. Na wymienionych ulicach zostanie wybudowana kanalizacja, oświetlenie drogowe, nowa nawierzchnia, dodatkowo koło cmentarza wybudowany zostanie parking na kilkadziesiąt samochodów.

Pieniądze ze schetynówki czekają już tylko na formalny podpis, a gruntowna przebudowa ulicy Ogrodowej, Tęczowej i Warsztatowej rozpocznie się już w marcu.