To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie piwo lwóweckie!

Będzie piwo lwóweckie!

W browarze w Lwówku Śląskim, po blisko 3,5 rocznej przerwie, znów warzone jest piwo! Póki co odbywa się jedynie próbne warzenie, niezbędne do przetestowania uruchamianej linii produkcyjnej. W lwóweckim browarze wreszcie pojawił się jednak długo oczekiwany aromat złotego napoju.

Reaktywacja lwóweckiego browaru jest na finale, ale na jasny, niepasteryzowany Lwówek Książęcy dostępny w sprzedaży trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jest realna szansa, że warzone tradycyjną metodą, lwóweckie piwo trafi na sklepowe półki jeszcze w lipcu tego roku. Pod warunkiem, że nowych gospodarzy browaru nie zaskoczy jednak jakaś kolejna niespodzianka z niemałego zestawu tych, jakie skutecznie opóźniały wznowienie działalności browaru. Przed właścicielami firmy jeszcze dokończenie prac remontowych i finałowy etap uruchomienia produkcji, poprzedzony przeprowadzeniem ostatnich odbiorów technicznych i procedur formalnych.

Wytrawni piwosze być może nowego lwóweckiego piwa spróbować będą mogli już w przyszłym tygodniu. Gospodarze browaru po cichutku liczą bowiem na to, że uda im się przygotować niespodziankę na tegoroczny, lwówecki piwa, który odbywać będzie się w Lwówku Śląskim w następny weekend. Próbna warka piwa już przecież jest i ciężkim grzechem prawdziwego piwowara byłoby jej nie wykorzystać.

Więcej o reaktywacji lwóweckiego browaru w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.

 

Fot. Daniel Antosik
Fot. Daniel Antosik
Fot. Daniel Antosik
 
Będzie piwo lwóweckie!
Będzie piwo lwóweckie!
Będzie piwo lwóweckie!

Komentarze (17)

i już nie możemy się doczekać

~OJEJ ! .. *męzczyzni piwo mają STRASZNIE *wiele wspólnego ! ..bo od szyjki w górę
są puśći !! " ** :lol: °°

Mylisz pojęcia Piipi! Piwo jest zawsze "pełne" to butelki są puste (poniekąd rodzaj żeński!)...

° :angry: °..*piwo to rodzaj nijaki ..to napój pod szaszłyk i flaki ! ..*feeeeeeeeeeeeeeeee ..~ :( ~

No to cieszcie sie!!!! bedzie sie czym uchlac i potem porozrabiac. Spowodowac kolejny wypadek...zabic sasiada czy zdrowo przylozyc zonie oraz dzieciom tudziez napasc na kolejny sklep.
Zdrowie na budowie alkoholizowana Polsko!!!!!

~OJEJ !!~ :shock: ~.. to TESCIOWA! ..patrz.post z godz.
14:54 :dry:

Nie pisz glupot jakas tam Piipi, bo slabo sie robi.Otworz oczy, jak masz zamroczone i popatrz dookola: wszedzie chlanie. Nawet do Eurowizji nie mial kto jechac (wstyd) ani na mistrzostwa w pilce noznej tez nie. Bo trzeba sie w Polsce nawalic piwskiem do upadlego i na nic innego nie ma w tym zapijaczonym kraju czasu. Wypadki, nieszczescia, pobicia, wlamania-wszystko przez alkohol.

.. nie jest jeszcze tak zle ! ..bo przeciez "nasi" zdolni zawodnicy zostali sprzedani
i będą reprezentowac "obcych" w M.Ś w RPA ! "Jeszcze Polska nie zgineła .."
aż chce się płakac ...............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

.. do Heniutka ! .."póki ..MY żyjemy !" ..~PA.*piipi * :) *

Zostali sprzedani??? sami poszli dobrowolnie, bo nie chcieli dla Polski za friko grac.

Nie bądź malkontentem. "Strzel" sobie "browara"!

...Proponuję pyszną goloneczkę... :)

°° :0 °° ...a może męzczyni-piłkarze poczuli ***lepsze piwo ..*tam za granicą ??
~Co myslisz ...* tym ? ~~ :side: ~~

CHETNIE ZOSTANE TESTEREM PIWKA!!!!!!

Niech otworza lepiej nowe poprawczaki dla durnej mlodziezy albo przychodnie lekarska z prawdziwego zdarzenia. Kto sie w zapijaczonej Pollsce chwali otwarciem browara jest durnowaty.I tyle.

Anonimowy>>>> popieram !!!!!!!!! W Polsce coraz więcej pijanych Ludzi.... żenada :( albo lans albo patologia prawie nic po środku..... żadnych wartości!!! smutne :(