To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie obwodnica Mysłakowic

- Przyjęliśmy koncepcję przebiegu obwodnicy – mówi Jerzy Łużniak z zarządu województwa. Kierowcy będą mogli bez trudu dostać się np. z Jeleniej Góry na Przełęcz Okraj. Do powstania drogi jednak jeszcze kilka lat.

Zarząd województwa w sierpniu przyjął koncepcję przebiegu obwodnicy Mysłakowic i Miłkowa na drodze 366.

- Wkrótce będziemy zlecali projektowanie tego przebiegu. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku będzie gotowy ten projekt i będziemy mogli zlecić przetarg na wykonawstwo – mówi J. Łużniak. - Zakładamy, że wartość tej inwestycji wyniesie ok. 50 milionów złotych. To jest o tyle istotna droga, że cały ruch z Mysłakowic i Miłkowa zostanie skierowany bezpośrednio na drogę 367, która biegnie do Kamiennej Góry i dalej do Wałbrzycha.

Obwodnica rozpoczynałaby się w Miłkowie. Miałaby przechodzić wiaduktem nad torami i łączyć się z rondem, które w tym roku ma zostać wybudowane na krzyżówce w Miłkowie.
- Dalej ominęłaby Mysłakowice i wpięłaby się w drogę nr 367 za Kostrzycą. Kostrzyca także byłaby ominięta – wyjaśnia Jerzy Łużniak.

To ułatwiłoby przejazd kierowcom, którzy jadą do Kowar czy na Przełęcz Okraj, lub jeszcze dalej do Kamiennej Góry. Przejeżdżają oni przez Mysłakowice i Kostrzycę. Wkrótce będą mogli kierować się na Karpacz i w Miłkowie wjechać w nową obwodnicę. Jak mówi J. Łużniak, oddanie drogi do użytku nastąpiłoby w drugiej połowie 2014 bądź na początku 2015 roku.

Komentarze (16)

Dlaczego nie buduje się obwodnicy Chmielenia czy Pasiecznika tylko jakiś Mysłakowic gdzie samochody pojawiają się tylko co jakiś czas???
Pewnie jakiś lokalny watażka ma większą siłę przetargową.

Obwodnica Mysłakowic jest, tyle że władze tej gminy po 1990 roku zezwoliły na obudowanie jej. Zamiast szybkiej drogi do Karpacza mamy ulicę z restauracjami, smażalniami i ograniczeniem do 50 km/godz.

Fajną mamy wolność słowa, kiedy wycina się komentarze nie na rękę panu łużniakowi, wstyd redakcjo, wstyd, jesteście jednak manipulowani,proszę o podanie LOGICZNEGO POWODU wycięcia mojego komentarza

Gdybyś oprócz inwektyw i tego, że kiedyś pan Łużniak produkował dachówki, podał jakieś konkretne przykłady, że coś się złego w naszej kotlinie za przyczyną pana Jerzego Łużniaka działo to twój wpis by zostawiono. Tyle, że akurat nie masz co podać bo akurat za przyczyną tego, że mamy w Zarządzie Województwa "swojego" człowieka to w Kotlinie dzieje się dużo dobrego! Moderator forum odpowiada prawnie za to co się na nim znajduje i jeżeli są oszczerstwa bez pokrycia - to usuwa!

"kierowca" ma racje..smierdzi tu jakimis kombinacjami bo wystarczy spojrzec jaki jest ruch na Kamienna przez okolice Okraja... Zadnego uzasadnienia w artykule nie ma dlaczego akurat tam tak potrzebne to jest. Lepiej poprawic droge na Szklarska czy przez Chmielen a nie tak malo ruchliwa ...

P.S. kto zabral 700 000 zł z MZK na fontanne przy wolnosci..? To samo nazwisko?

Nie to samo, ani takie samo! Jeżeli "azs" nie wiesz, to w Polsce jest samorząd wojewódzki i jest samorząd powiatowy, oraz gminny. Jerzy Łużniak jest przedstawicielem samorządu wojewódzkiego i jako członkowi Zarządu Województwa podlegają mu "drogi wojewódzkie". MZK podlega samorządowi Jeleniej Góry, która jako powiat grodzki jest miastem na prawach powiatu.

obwodnica chmielenia i pasiecznika by sie przydała to prawda

Nie były to inwektywy tylko prawda. Szkoda Panie Kazimierzu, że nie słyszał Pan wszystkich słów wypowiadanych do pracowników szpitala nawet w obecności mediów, z których nic nie wyszło, wszystko to kłamstwo, bezczelne kłamstwo. Co zatem w mojej wypowiedzi uważa Pan za inwektywy? To, że uważam działania pana ł za kampanię wyborczą, czy to, że oszukuje wszystkich dookoła i to za co się weźmie w gó..o się obraca, niestety w tym przypadku broni Pan niewłaściwego człowieka, niestety posiadamy pewne dowody na to o czym pisałem, tylko niestety w tym grajdole nic się nie da zrobić, nawet pokazać obywatelom miasta prawdy o działaniu ludzi na których głosowali. Pozdrawiam i życzę większej wnikliwości w analizowaniu sytuacji w JG ( np.: fontanna za 700.000 pln - widział Pan ilu pracowników tam pracuje?, ciekawe kto uczestniczył w podziale kasy - pewnie największy kasiarz Kwinto )

Plany dróg powstają jak grzyby po deszczu!
Obiecanki cacanki, pochwalcie się jak zrobicie.

Już na Euro mamy jakiś łącznik do drogi S3, która też miała być, ale teraz nie będzie. Może kiedyś. Tak samo będzie i z tą obowodnicą Mysłakowic.

w mysłakowicach samochody raz na jakis czas ty pewnie nigdy w mysłkowicach nie byłeś albo byles tylko na jakies drodze boczne to nie widzisz ile jezdzi samochodów na ulicy jeleniogórskiej

Wiadukt nad torami w Miłkowie? czy chodzi o linię do karpacza po której od ok 10 lat nie jeżdżą pociągi? poza tym co ma "obwodzić" ta obwodnica bo żeby jechać nią do kamiennej góry z jeleniej to trzeba będzie nadrobić kilka km i po drodze czły czas jechać w terenie zabydowanym jaki stanowi droga do karpacza.

to ma być obwodnica Mysłakowic?? Która zaczynać się i kończyć będzie w Miłkowie??? czy ktoś spojrzał na mapę przed przystapieniem do planowania? Przecież Mysłakowice mają obwodnicę i tą oto dojedzie sie do Kamiennej i na Okraj.... omijając miłków, ale pewnie chodzi tylko o turystów by opłotkami zwiedzili jak najwięcej...

Zdecydowanie bardziej przydała by się obwodnica Pasiecznika i Chmielenia. Znacznie usprawniło by to dojazd do stolicy Karkonoszy

Pięć lat z wąsem minęło. I co? Psińco!