To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Autobus wypadł z trasy

Autobus  wypadł z trasy

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj rano w Zachełmiu. Autobus komunikacji miejskiej linii numer 18 wypadł z trasy. Na szczęście, na pokładzie nie było pasażerów.


ZOBACZ ZDJĘCIA

Kierowca jechał w stronę Zachełmia, aby dowieźć pasażerów na przystanek. Tam zawrócił na zatoczce, po czym zauważył, że z autobusem coś się dzieje. – Pasażerowie wysiedli, ja też, bo chciałem zobaczyć co się stało. Miałem awarię, chciałem zresetować komputer pokładowy, wyszedłem wyłączyć prąd, hamulce puściły, a autobus zaczął jechać – mówił kierowca, Ryszard Krajewski. W efekcie pojazd wypadł z trasy, „skosił” jedno z drzewek i cudem zatrzymał się na skarpie na ostrym zakręcie. Mało brakowało, aby pojazd wylądował na dachu. W akcji wyciągania kilkunastotonowego pojazdu brały udział cztery jednostki straży pożarnej.

- Groziło wywrócenie, dlatego użyliśmy ciężkiego sprzętu, aby pojazd ustabilizować, a później go wyciągnąć – mówi asp. sztab. Maciej Gorzycki z JRG 1. – Drzewo wbiło się w układ kierowniczy autobusu, musieliśmy zrobić podkop, a później użyć pojazdu o mocy 480 koni mechanicznych, który ma specjalny bieg tzw. crawler, co dało nam bardzo dużą siłą uciągu. Dzięki temu akcja zakończyła się sukcesem – dodaje. Po trzech godzinach udało się wyciągnąć autobus, który nie miał większych uszkodzeń.

- Można było zapobiec temu, ale po prostu w wyniku tej awarii, wskazówek z centrali co robić w tej sytuacji, człowiek zapomniał o hamulcu ręcznym. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało – dodaje doświadczony kierowca MZK.

 
Autobus  wypadł z trasy
Autobus  wypadł z trasy

Komentarze (6)

Czy piszący ten tekst był trzeźwy, bo jest to tylko bełkot.
Po ilości cudów ogłaszanych w NJ, teren jeleniogórski należałoby ogłosić ziemią świętą.

:whistle:

ZE 100% PWENOSCIA STWIERDZAM,ZE JESTESCIE WIARYGODNI :confused: W PRZECIWIENSTWIE DO JELONKI,BOWIEM TAKIE BZDURY JAKIE TAM SA NAPISANE,ODNOSNIE W/W WYPADKU TO WOLA O POMSTE DO NIEBA...I NIESTETY JESLI SIE ZWRACA IM UWAGE,TO JAK DZIECIARNIA...KASUJA KOMENTARZ.. :s

A CO Z USTAWA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH???

Na pokładzie nie było nikogo....przepraszam autobus to statek,czy samolot?

Jesteście tacy sami jak jelonka, też usuwacie komentarze, widziałem,że przy "Podejrzanym redaktorze" były 4 wpisy, a teraz ich nie ma.....