To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Atak na plakaciarzy PiS-u

Atak na plakaciarzy PiS-u

Członkowie PiS-u uważają, że zostali zaatakowani przez mężczyznę rozklejającego plakaty reklamujące imprezę Książnicy Karkonoskiej. - Był wulgarny i szarpał mnie – mówi Rafał Piotr Szymański. - To nie nasz pracownik – zastrzega dyrektor Książnicy.

- Członkowie jeleniogórskiego komitetu PiS zostali brutalnie zaatakowani podczas plakatowania na ogólnodostępnych tablicach ogłoszeniowych – napisała posłanka Marzena Machałek na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Zajście miało miejsce w poniedziałek popołudniu. - Około godziny 15. przechodziliśmy przez Plac Piastowski w Cieplicach – wyjaśnia Rafał Szymański, jeleniogórski radny PiS-u. - Nasze wyklejone kilka godzin wcześniej na ogólnodostępnych tablicach plakaty, zostały zaklejone plakatami Książnicy Karkonoskiej, reklamującym i akcję „Książka za grosik”. Zamierzaliśmy więc uzupełnić plakaty, w miejscach, gdzie zostały zaklejone.

Jak pisze dalej, w pewnym momencie podszedł do niego mężczyzna, który siedział na pobliskiej ławce z kobietą.
- Zabronił nam wyklejania kolejnych plakatów, a gdy został zignorowany, zaczął nas w wulgarny sposób lżyć,wyzywać, a na koniec szarpać – uważa Szymański. - Twierdził, że i tak wszystko to zaraz pozrywa, a potem zaklei plakatami Książnicy.

Radny miał poinformować go, że niszczenie plakatów wyborczych jest przestępstwem i wezwie policję, jeśli je pozrywa.
- W tym momencie zaczęliśmy na wszelki wypadek robić zdjęcia – uważa.
Dodał, że o wszystkim poinformował dyrektor Książnicy Karkonoskiej Alicję Raczek, przesłał jej też zdjęcia.

- Ten mężczyzna nie jest naszym pracownikiem – odpowiada nam dyrektor Książnicy. - Zdjęcia nie były zbyt wyraźne, ale u nas pracuje niewielu mężczyzn, z pewnością bym poznała. Owszem, była tam nasza pracownica, to bibliotekarka. Siedziała na ławce obok, patrzyła, czy nikt nie zakleja naszych plakatów o akcji. Nie angażowała się w zajście z radnym i kandydatem na posła – mówi Alicja Raczek.

Rafał Szymański uważa, że wcześniej oboje siedzieli na ławce. - Rozmawiałam z pracownicą. Powiedziała mi, że był to przypadkowy mężczyzna i że nie znała go – dodała A. Raczek.

Komentarze (42)

FAJNIE. Plakaty z Książnicy zostały naklejone na plakaty wyborcze PiS i został jeszcze oddelegowany pracownik Książnicy, aby pilnować swojego plakatu, aby nikt nie zrobił takiego świństwa, jak oni zrobili. KSIĄŻNICA DBA O SWOJE DOBRO.

nie na PiS; nie na PO... głosujcie na PJN... a Pani Machałek to tylko o brutalnych atakach pisze... bidulka jedna...

Przypomnijcie sobie gdzie byliście na wakacjach w 2007 gdy rządził Kaczyński, a gdzie w 2011 gdy rządzi Tusk.

Nie twierdzę, że PO to najlepsze co mogło nas spotkać, ale... "Wybierz mniejsze zło, głosuj na PO!"

w 2007 byłem w Kołobrzegu 14dni, a w 2011 tez w Kołobrzegu 16dni

A może, takie hasło przedwyborcze:
"Chcesz mieć większe DNO, głosuj na PO".

głosujcie na romka kutego - całą jelenią zamieni w strefę ekonomiczną a prezesem będzie jego żona

Bibliotekarzy

dziwne, że gdziekolwiek PIS się pokaże to zaraz jakaś awantura, donosy na policję i do prokuratury, wszystko byle głośno było, czekam kiedy Szymański doniesie...

czemu to żałosne ugrupowanie jest zawsze poszkodowane? plakaciki im popsuli, nie będzie widac tych mało szczerych uśmiechów. jaki szary ten kraj bedzie bez PiSiorów

ale gdzie problem? pan szymański moze sobie wykupić usługę plakatowania u pana ryszki, który zrobi mu gratis doklejki, jak mu wyborcy napiszą na plakacie, co myślą o kandydacie - i o co tyle krzyku, o te pareset złotych? spokojnie, poseł zarobi z pół miliona przez kadencję, zwróci się:)

a z czym sie wam kojarzy logo pis-u wielbiciele pomyslcie w odniesieniu do historii

@jelgór: U pana Ryszki na razie nie ma miejsca na słupach i tablicach. Miejsce dostała tylko Zofia Czernow z PO. Pozostałe komitety czekają i muszą korzystać z takich tablic jak te w Cieplicach.

Tuska i PO popierajcie i przed czasem umierajcie.Oto motto PO-obecnie rządzących.

Ile było pracy za rządów Jarosława Kaczyńskiego. A ile było kasy. Aż się łezka w oku kręci...

do organizatora: co za pech, może następnym razem trezba rezerwować z wyprzedzeniem, a nie decydować chwilę przed wyborami? kto ostatni przychodzi na autobus zwykle jedzie na stojąco! sami sobie winni jesteście, że robicie na opak

@jelgór: Kłopot z tym, że do rezerwacji potrzebna jest wcześniejsza znajomość terminu wyborów, a ten ustalono w ostatniej chwili. Wtedy słupy były już sprzedane. Poza tym na wydatkowanie pieniędzy na rezerwację potrzeba zgody pełnomocnika finansowego komitetu, a tego stanowiska nie ma przed wyborami. Tu się nie płaci gotówką :) My, podobnie jak PiS, też czekamy ma miejsce.

za rezerwację się nie płaci tylko się rezerwuje:) dobrego pojęcia o wygrywaniu wyborów nie macie i dlatego sukcesu wam nie wróżę! ale w ramach podpowiedzi proponuję zastanowić się, czy nie będzie wam trzeba tablic we wrześniu 2014:) jeszcze jakieś się znajdą może:)

@jelgór: Spróbuj coś zarezerwować bez zadatku. Takie cuda tylko w PO :)

szymański znalazł sobie dobry sposob na kampanie. pierw przed wyborami do rady miasta nagle zrobil z siebie ofiare jak to go zwolnila wlascicielka hotelu. teraz przed tymi wyborami pozalil sie nj ze znow pisiorow gnebia!PANIE szymanski wez pan sie do pracy bo ponoc z muzeum wywalili pana za to ze no wlasnie nic pan nie robil!

Książnica bierze udział w kampanii PO?
Robi się coraz ciekawiej...

A co to za bilbordy z tą Czernow? Donald Franciszek wyraźnie mówił, że żal mu tej kasy która pójdzie na bilbordy. Proponuję Zofię ściągnąć, kasa dla domu dziecka, a puste miejsca wykorzystają inni. POzdrawiam.

Ciekawa rzecz: politycy reklamujący się na plakatach nie potrafią samodzielnie dojść do prostego wniosku, że im więcej i bardziej nachalnie będą się plakatować, tym bardziej mieszkańcy (wyborcy) będą mieli dość ich widoku. Moim zdaniem występuje tutaj tak zwane zmęczenie materiału i efekt obrzydzenia u wyborców. Zastanawiające jest, kiedy wreszcie "politycy" sami dojdą do wniosku, że tzw. przeciętny obywatel ma za przeproszeniem w głębokim poważaniu całą tę politykę w wykonaniu lokalnych działaczy i naprawiaczy rzeczywistości.

Kochajmy Się! Nie ma to jak rządy miłości - tej nowej jakości doświadczamy już cztery lata. Róbmy tak dalej, bez g****ch sporów i kłótni. Ha, ha, ha...

Szymański, jako jeden z nielicznych, próbuje coś w tym mieście robić. Jak czytam, najlepiej, żeby, jak inni siedział cicho na dziubdziuś i nie podskakiwał... Nie jestem fanem pisu, gość mi się podoba.

Panie Rafale niech pan poprosi swego lokalnego "lidera" PIS mgr inż. leśnictwa Ireneusza Łojka żeby panu załatwił do ochrony jakiegoś żubra czy odyńca a może niech on ruszy swoje cztery litery i dotrzyma panu towarzystwa.
Pozdrawiam.
Właśnie dałem panu i panu Kroczakowi naxa na dobrzy politycy.pl. Łojkowi dałem właśnie min. Mus wrócić na dno.

Dziwna postawa posłanki Machałek. Na swoim portalu broni członków PiS-u, ale cichcem obmawia ich. Mówi, że to niedacznicy, którzy nic nie potrafią robić.

Pan lub Pani konkuruje z panią Machałek?
Pewnie z PO lub z SLD? Trafiłam?

jelonkaciti napisał:
Dziwna postawa posłanki Machałek. Na swoim portalu broni członków PiS-u, ale cichcem obmawia ich. Mówi, że to niedacznicy, którzy nic nie potrafią robić.

Tak się eliminuje partyjną konkurencję :) Czemu Szymański ma 13 miejsce na liście? Bo odbierze jej głosy w Jeleniej Górze i stanowi zagrożenie...

Wszyscy dobrze wiedzą, łącznie z działaczami PiS-u, że pasłanka Machałek obgaduje działaczy PiS-u niższego szczebla oraz osoby znaczące z PiS-u, które mogą jej zagrozić na "podwórku" PiS-owskim. Przykładem jest Rafał Ślisarz oraz Tedeusz Lewandowski. Tych z "góry" nie, bo ich się boi.

Strach zajrzał w oczy niektórym z Platformy i Sojuszu. Uciekają się do pomówień i oszczerstw. Jakie to polskie,
a przepraszam, postpezetpeerowskie.

Posłanka Machałek w wyborach na prezydenta jelonki w 2010 r. poniosła totalną porażkę i nie nauczyła się jeszcze pokory. A przecież na prezydenta mogli startować inni ludzie z PiS-u - bardziej lubiani, wykształceni, obyci.

Jakiś czubek napada na na członka Pis, a wy tu cały życiorys polityków opisujecie.

Posłanka Machałkowa w zeszłym roku dotkliwie przegrała w wyścigu na prezydenta Jeleniej Góry. Zajęła chyba przedostatnie miejsce. Teraz również zdobędzie miejsce w końcu peletonu.