To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Artystyczne wycieczki z BWA

Udział w artystycznych wycieczkach BWA gwarantuje dobrą zabawę i dużo wrażeń. Fot.: BWA

Letnie Wycieczki Artystyczne, to tegoroczna, wakacyjna propozycja jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych, skierowana do całych rodzin. Spacery lub dłuższe wyprawy w towarzystwie merytorycznych pracowników BWA mają umożliwić  inne spojrzenie na zwiedzane miejsca. Za nami już kilka takich wycieczek; przed nami jeszcze dwie…

Najbliższa, w sobotę 21 sierpnia, to wycieczka do Huty Szkła Kryształowego "Julia" w Piechowicach oraz szlakiem dawnych hut w Szklarskiej Porębie. NA tę wycieczkę nie ma już niestety wolnych miejsc, ale jeśli komuś bardzo zależy, może w przeddzień dowiedzieć się w BWA, czy ktos nie zrezygnował.

Ostatnią wycieczkę zaplanowano na wtorek 1 sierpnia, to rodzinna wyprawa na wleński zamek połączona z plenerem rysowniczym. Zatytułowana „Legendy o świętych i rabusiach” będzie doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o średniowiecznych budowlach obronnych. Uczestnicy dowiedzą się, jaki był ich cel, co to jest baszta, dziedziniec, fosa. Dobrze zabrać ze sobą szkicowniki i kredki - malownicze otoczenie będzie inspiracją do stworzenia na miejscu baśniowej ilustracji lub studium z natury.

1 sierpnia (wtorek); zbiórka: Biuro Wystaw Artystycznych o godz. 10.00;

czas trwania wycieczki 4 godziny;

całkowity koszt udziału w wycieczce z plenerem 20 zł/os (w tym bilet autobusowy na trasie Jelenia Góra – Wleń – Jelenia Góra).

Zapisy:

Biuro Wystaw Artystycznych ul. Długa 1, (75) 75 266 69