To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Artyści tkacze w Muzeum Karkonoskim

Artyści tkacze w Muzeum Karkonoskim

Muzeum Karkonoskie w czwartek, 18 września gościło w swoich progach artystów tkaczy związanych z Wrocławską Grupą Tkaczy i profesor Ewą Marią Poradowską – Werszler. W Kowarach trwa bowiem kolejne Międzynarodowe Sympozjum Festiwal Sztuki Włókna. W Kotlinie Jeleniogórskiej artyści tkacze zostaną do 22 września, ale wystawy w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze -„40 lat Sztuki Włókna w Kowarach i na Dolnym Śląsku” oraz autorską wystawę Barbary Nachajskiej-Brożek - można oglądać niemal do końca października.

- Prezentujemy szeroki przekrój prac artystów, którzy niemal od początku uczestniczą w Festiwalu Sztuki Włókna w Kowarach oraz różne techniki z przewagą  klasyki czyli tkanin wykonanych z wełny kowarskiej. Cieszę się, że ta wystawa po wielu latach przerwy  znów zaistniała w muzeum w Jeleniej Górze – mówiła tuż przed wernisażem Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.
Przez szereg lat poplenerowe wystawy miały swoje odsłony właśnie w Jeleniej Górze.
- To dla mnie ważne, że od kilku lat swoją premierę prace plenerowiczów mają w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, ale  przekrojowa jubileuszowa wystawa w Jeleniej Górze ma swoje uzasadnienie – tłumaczyła dyrektor muzeum, podkreślając, jak ważna jest wystawa dla promocji Kotliny Jeleniogórskiej i tradycji  tego regionu.