To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

ArtSkwer - Letni Festiwal Sztuki

ArtSkwer - Letni Festiwal Sztuki

Zapraszamy przez całe wakacje do Szklarskiej Poręby do wspólnej, twórczej zabawy podczas różnorodnych, bezpłatnych warsztatów organizowanych od 17 lipca do 23 sierpnia w centrum miasta na Skwerze Radiowej Trójki.

 

Każdy może być artystą, a przy tym świetnie się bawić ! Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej udowodnia tę tezę organizując już po raz piąty ArtSkwer czyli Letni Festiwal Sztuki.

ArtSkwer pobudza kreatywność i daje radość tworzenia. Daje również możliwość spotkania się ze sztuką nie od strony odbiorcy, ale od strony twórcy. A wszystko to w wakacyjnym, piknikowym nastroju w górskich plenerach Szklarskiej Poręby.

Podczas V edycji ArtSkweru uczestnicy Letniego Festiwalu Sztuk poznają się m.in. techniki szkła: witrażu i tiffaniego – stworzą mozaiki szklane z wykorzystaniem karkonoskich ziół. Podczas warsztatów odlewniczych nauczą się wytwarzać „małe formy w brązie”. Będą mieli okazję zaprojektować biżuterię inspirowaną ziołami, oraz rozsmakować się w tradycjach kuchni izerskiej podczas warsztatów kulinarnych. Dzięki wykorzystaniu różnych odpadów stworzą instrumenty by zagrać w zespole recyklingowym, oraz nauczą się tańca afrykańskiego i gry na bębnach Djembe. Nauczą się robić mydło z ziół spotykanych na karkonoskich i izerskich stokach. Razem z Teatrem na Walizkach przeniosą się w świat komedii ulicznej. Pozostając w konwencji cyrkowej, nauczą się żonglować, łapać balans na linie czy chodzić na szczudłach. Podsumowaniem dwumiesięcznych warsztatów będzie „Ogniste zakończenie lata”

Warsztatom towarzyszyć będą pokazy m.in.: obróbki szkła i pracy na palnikach, grawerowania, wypały ceramiki RAKU i żelaza w tym tworzenia broni i średniowiecznych narzędzi, rzemiosła ludowego, pieczenia chleba w mobilnym piecu plenerowym, pokazy tańca w różnej stylistyce min. etnicznej, spektakle uliczne min. Klinika Lalek i Spektakl Uliczny „Satyriada”, kiermasze lokalnego rękodzieła, wystawy plenerowe i wiele, wiele innych.... Oficjalne otwarcie 19 lipca 2014.

 

Program I tygodnia działań od 17 lipca do 19 lipca 2014 roku
SZKŁO NATURALNIE, ZIOŁOWO NA LUDOWO

godz. : 14:00 – 18:00
miejsce: Skwer Radiowej „Trójki”

17.07.2014, 18.07.2014 - warsztaty mozaiki szklanej „ Szkło z natury - Zielnik karkonoski ”. Prowadzenie: Edyta Kulla
17.07.2014, 19.07.2014 - pokaz i warsztaty grawerowania. Prowadzenie: Marek Książak
18.07.2014 - ziołami inspirowane – warsztaty czerpania papieru zdobionego roślinami. Prowadzenie : Zielone Laboratorium
18.07.2014 - 19.07.2014 - pokazy obróbki szkła nad palnikiem- tworzenie figurek szklanych. Prowadzenie: Karel Sobotka
19.07.2014 - ziołami inspirowane – warsztaty tworzenia lampionów z papieru. Prowadzenie : Zielone Laboratorium
19.07.2014 - warsztaty tworzenia biżuterii szklanej – Prowadzenie: Beata Grzesiak
19.07.2014 - pokaz wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym – Tomasz Gondek
19.07.2014 - warsztaty tworzenia biżuterii ziołowej - Prowadzenie: Edyta Kulla
19.07.2014 - warsztaty tworzenia korali szklanych w technice lampworku połączone z pokazem różnych technik pracy na palnikach gazowych. Prowadzenie: Katarzyna Harasym
19.07.2014 Pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Grupy Tanecznej FOX z Warszawy
stoiska z rękodziełem szklanym
19.07.2014 – spektakl „Kliniki Lalek”

Uwaga! Organizator informuje o możliwości zmian w programie wynikających z przyczyn niezależnych i nieprzewidywalnych ( np. pogoda)