To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Angela Mruk chlubą „Hotelarza”

Angela Mruk chlubą „Hotelarza”

Maturzystka z klasy czwartej B technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze Angela Mruk zaimponowała wiedzą teoretyczną i praktyczną. Zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji trójstopniowej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod patronatem ministerstw: edukacji narodowej oraz sportu i turystyki. Tematem wiodącym była organizacja i technika pracy w recepcji.

Stypendystka prezesa Rady Ministrów, mieszkanka Wojcieszowa, ze szkolną średnią 5,04 uzyskała 155 punktów. Do pierwszej lokaty wicemistrzyni hotelarskiej wiedzy zabrakło tylko trzech punktów. Angela przedzieliła na podium chłopców ze szkoły w Katowicach.

Ze względu na wysoki poziom uczniowskiej wiedzy na etapie okręgowym (w ośmiu miastach), do centralnego finału ogólnopolskiego w Kołobrzegu wyjątkowo zakwalifikowano 40, a nie 30 jak poprzednio, dziewcząt i chłopców z najwyższą ilością punktów, z 27 szkół z różnych rejonów kraju.

- Najpierw był test pisemny i tylko 40 minut na odpowiedź na aż sto rozmaitych i trudnych pytań – mówi klasowa wychowawczyni, nauczycielka hotelarstwa w ZSE-T, Barbara Cymańska – Garbowska. - Angela zdobyła 70 punktów, najlepszy uczeń miał 78 punktów. Potem czołowa szesnastka musiała wykazać się praktycznymi kwalifikacjami podczas 15-minutowych scenek rodzajowych, obsługi gościa w hotelowej recepcji (w języku angielskim), potem obsługi w hotelowej restauracji. W pierwszym zadaniu jury oceniało m. in. umiejętność rozmowy w języku obcym, uprzejmość, asertywność, sposób rozwiązywania problemu, a nawet mowę ciała, w drugim nakrycie stołu, sprawdzenie zastawy, szkła, sztućców, ich ustawienia i ułożenia, rytmiczność pracy, sposób i kierunek poruszania się oraz współpracę z pomocnikiem kelnerskim. Za zadanie w języku angielskim Angela Mruk dostała aż 69 z 70 możliwych do zdobycia punktów.

W nagrodę za sukces uczennica „Hotelarza” dostała indeks Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Laureatom z minionych olimpiad uczelnia opłaciła trzyletnie czesne, teraz ma być podobnie. Angela przywiozła też piękny puchar i nagrody rzeczowe, cyfrowy aparat fotograficzny i konsolę do gier Play Station 3. Finalistką olimpiady była też klasowa koleżanka ze średnią 5,24, pierwsza w konkursie „Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie”, Paulina Kurpiel (51 pkt. w teście pisemnym). Obie wyróżniające się w nauce maturzystki odbiorą świadectwa ukończenia szkoły z biało – czerwonym paskiem. Jako finalistki olimpiady zostały zwolnione z czerwcowej części pisemnej egzaminu potwierdzającego zawodowe kwalifikacje w zawodzie technika hotelarstwa. Do etapu centralnego uczennice przygotowały Irena Oleńkiewicz (obsługa konsumenta), Monika Wachowicz (j. Angielski), dyrektor ZSE-T Joanna Marczewska i jej wice, Maria Witkowska.

Angela Mruk chlubą „Hotelarza”

Komentarze (2)

Gratuluję!

Bardzo brawo!!!