To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ambasador Izraela przyjeżdża do Jeleniej Góry

Ambasador Izraela przyjeżdża do Jeleniej Góry

W czwartek, 19 października, oficjalną wizytę w Jeleniej Górze złoży Pani Anna Azari Ambasador Izraela w Polsce. W programie pobytu Pani ambasador, obok spotkania z dolnośląskimi samorządowcami, znajduje się otwarty dla wszystkich zainteresowanych wykład "70 lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś". Aby móc wziąć w nim udział trzeba się jednak wcześniej zgłosić i zarejestrować. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną do 16 października 2017 r., do godz. 15.00.

Związany z rokiem jubileuszowym Izraela wykład "70 lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś" wygłoszony zostanie 19 października 2017 r. o godz. 16.30 w sali błękitnej Wydziału Technczno-Informatycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze (Plac Piastowski 27). W jego treści znajdzie się podsumowanie historii oraz opis współczesnego funkcjonowania państwa Izrael. W swoim wykładzie Pani Ambasador przedstawia historię państwa Izrael, od idei syjonizmu Theodora Herzla, poprzez walkę o niepodległość, aż do dziś. Niezwykle ważnym aspektem wystąpienia jest ukazanie współczesnego oblicza Izraela, włączając w to obecną sytuację ekonomiczną, opisywaną, jako innowacyjny ekosystem start-upów, a także technologie związane cyberbezpieczeństwem.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i związane z tym kwestie komfortu i bezpieczeństwa osoby zainteresowane uczestniczeniem w wykładzie zobowiązane są do wcześniejszego zgłoszenia i rejestracji, poprzez wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres: bpm@jeleniagora.pl.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 16.10.2017 r., do godz. 15.00.
Osoby udające się na wykład, proszone są o zabranie ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Organizatorzy informują również, że na salę nie będzie można wnosić dużych toreb.
JE Anna Azari urodziła się w Wilnie. Jest absolwentką uniwersytetów w Hajfie i w Jerozolimie oraz National Security College. Od ponad 30 lat zajmuje się administracją i dyplomacją. W 1989 roku objęła stanowisko konsula generalnego w San Francisco. Z biegiem czasu swoje zainteresowania skierowała na sprawy Europy i Rosji. Już jako ambasador kontynuowała misję dyplomatyczną na Ukrainie i w Mołdawii oraz w Rosji. Zajmowała stanowisko z-cy dyrektora generalnego i jednocześnie dyrektora Departamentu Eurazji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Izraela. Ambasadorem Izraela w Polsce jest od 3 lat.

 

Komentarze (2)

.. za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to
istnial jeszcze cmentarz zydowski przy ul.Swierczewskiego i byly tam porzadne nagrobki,ale pozniej przybyli Polacy,pogonili niemcow,a na cmentarzu zydowskim sp.Anielka pasla swoja trzode.Obecnie,nic sie nie zminilo,gdyz jest tam
"wychodek" dla wlascicieli psow z pobliskich "willowych"

.. zal mi tego Narodu Wybranego i nawet masz SW.Jan Pawel II z szacunkiem mowil o nich - "nasi stari Bracia w wierze" Nie ma tutaj slowa przepraszam za Jedwabno i inne miejca pogromu , my Polacy musimy sie pogodzic z ta okrutna,a dotyczaca nas "niezapomnieniem"