To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

All-ternatywą promują Prystroma

All-ternatywą promują Prystroma

Robert Prystrom nie organizował wzorem innych ugrupowań konwencji wyborczej, ale jego kandydaturę przedstawiła jeleniogórska młodzież. - Zakładamy grupę poparcia o nazwie All-ternatywa – mówi Paweł Gluza, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

W szeregach All-ternatywy jest 44 młodych ludzi w wieku od osiemnastu do dwudziestukilku lat. To przede wszystkim tancerze ulicy, hip-hopowcy, tancerze ognia, studenci wrocławskich uczelni wywodzący się ze stolicy Karkonoszy.

- Robert Prystrom od zawsze nam pomagał, teraz my chcemy pomóc jemu w wyborach – nie ukrywa Paweł Gluza.
Członkowie nowej inicjatywy nie prezentowali jednak sylwetki kandydata ani osób startujących z listy Wspólnego Miasta. Przedstawili siebie. Powiedzieli jedynie, dlaczego chcą poprzeć Prystroma w nadchodzących wyborach.

- Uważam, że idea Wspólnego Miasta, polegająca na tym, że mieszkańcy włączają się w życie publiczne, to idea bardzo nowoczesna – mówi Kamil Polikowski. - To wspaniałe, że w Jeleniej Górze jest taka organizacja.

- 3,5 roku temu przychodząc do stowarzyszenia chciałem poprowadzić sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszedłem do p. Roberta z pytaniem, czy mógłbym to zrobić a on nam zaufał. W ciągu 3 lat udało nam się stworzyć największą grupę w Jeleniej Górze – wymienia Paweł Gluza.

Daniel Gał i Bartosz Rogalski są wdzięczni Prystromowi za to, że pomógł im zorganizować koncert hip-hopowy z elementami sztuki ulicy, graffiti. - Chodziliśmy po różnych instytucjach w mieście, ale nigdzie nie otrzymaliśmy pomocy. Dopiero Robert Prystrom podszedł do nas poważnie, wyciągnął do nas dłoń – mówią.
W pierwszym przedsięwzięciu All-ternatywa wystąpiła z listem otwartym do pozostałych kandydatów na urząd prezydenta. Apelują oni o kampanię merytoryczną, programową a przede wszystkim toczoną na zasadach fair play.

- Jeśli ma ona być walką, to niech orężem będą Wasze programy wyborcze oraz pomysły na pozytywne wypromowanie kandydatów – proponują młodzi.
Co po wyborach? - Naszym celem jest powołanie w Jeleniej Górze, wzorem Wałbrzycha czy Wrocławia, młodzieżowego centrum aktywności. Chcemy, by powstał w nim skate-park, sale konferencyjne, sala koncertowa. Ten projekt będzie wymagał kilku lat pracy i bez wsparcia w osobie prezydenta nie damy sobie rady – mówi Paweł Gluza.

***
Do All-ternatywy należą: Kamil Polikowski, Paweł Gluza, Katarzyna Konarczuk, Anna Tokarczyk, Agnieszka Emilia Śliwa, Magdalena Ryś, Michał Staszewski, Paweł Ćwiąkało, Piotr Kwiatkowski, Marcin Łysko, Maciej Sowa, Bartosz Rogalski, Wojciech Bastrzyk, Marcin Trybull, Kamil Miernik, Monika Foitzik, Paweł Górecki, Daniel Gał, Sonia Szewczyk, Katarzyna Szynka, Paulina Demczur, Łukasz Kojro, Jakub Gramsz, Małgorzata Plata, Justyna Siuda, Bolesław Słociński, Tomasz Osipik, Anna Sońska, Piotr Lipiński, Marta Drab, Dawid Wiewiórski, Marcin Łapa, Łukasz Soński, Gabriela Grzegorczyk, Agata Michalik, Aleksandra Wesołowska, Karolina Sługocka, Patryk Jasiński, Jacek Niemiec, Tomasz Jasinowski, Paweł Nosal, Julian Rudnicki.

Komentarze (17)

Tak oczywiście najlepszy jest pan Daniel Gał- bezpłciowy raper w obcisłych spodniach, ale on chce przecież być super hip hopowcem czy jakimś innym czortem! Niech coś zrobi dla młodych! A nie Wy tylko szukacie jako możecie swoje tyłki wypromować pan Łapa z tego co pamiętam to taki chłopak w długich włosach zajmujący się pokazami fire show i oczywiscie skąd on się bierze? Własnie dlatego jest we WM bo potrzebuje poparcia w tworzeniu swoich show. Julek Rudnicki-piłkarz od siedmiu boleści który potrzebuje na buty... no i cóż można tak wymieniać godzinami opisując wszystkie 44-postaci tworzące jeleniogórską all-ternatywę! Tylko przypomnijcie albo spytajcie rodziców, co robił w latach 90' wasz przywódca pan Robert Prystrom! Skuteczne niszczenie miasta z efektem pieniężnym dla samego siebie! Młodzi ocknijcie się co Wy tam robicie.

Byłem kiedyś w lokalu zajmowanym przez Wspólne Miasto. Widziałem wielu ludzi, którzy przychodzili do Roberta Prystroma z różnymi problemami. Nikogo nie odprawił z kwitkiem. Przede wszystkim zauważyłem, że umie słuchać i rozmawiać o problemach zwykłych ludzi. Pisze np. za nich różne pisma - dla tych prostych, biednych ludzi napisanie pisma z prośbą czy odwołaniem czy skargą to duży problem. Pokażcie mi takiego polityka, który umie słuchać ludzi a do tego pomaga znaleźć wyjście z kłopotów. Pokażcie takie, który jest aktywny cały czas a nie tylko przed wyborami.
A taki np. pan Ireneusz Łojek to komu pomaga i z kim rozmawia? Może rozmawia z kimś a raczej z czymś ... np. z drzewami, trawkami i zwierzątkami a w szczególności ze sroczkami cwaniaczkami albo z liskami chytruskami coby tu zrobić aby ludzi omamić i żeby znów dorwać się do koryta. Bo przecież jest fachowcem od lasu i żyjątek leśnych. Może weźmie parę lekcji od swojego pryncypała z CRR KRUS w kwestii języka ptaków bo On jest dr od drobiu (to też ptaki) a tu trzeba jakoś pogadać ze sroczką cwaniaczką. Stworkom leśnym wystarczy rzucić trochę siana czy liskom
podrzucić kawał ochłapu czy jakąś kurę albo zrobić sąsiadowi dziurę w płocie aby lisek dorwał się do jego kur. Ciekawy jestem co będzie obiecywał w kampanii wyborczej. Ludzie nie dajcie się omamić. Nawet jak chcecie głosować na PIS to głosujcie na tych wpisanych na dole listy kandydatów. A kończąc przypomniało mi się o Katonie... Ireneusz łojek musi odejść - nie głosujcie na niego.

szkoda Was. tyle pary w gwizdek.

A może Ty przedstawisz nam swoje osiągnięcia? Czego takiego dokonałeś, że masz prawo krytykować innych? Znam doskonale wymienione przez Ciebie osoby i wiem, że są to wspaniali, kreatywni, młodzi ludzie. Tyczy się to całej 44-osobowej ekipy!

Co robił w latach 90. pan Robert Prystrom?
Ja wiem, nie tylko od rodziny i znajomych, także przejrzałem stare gazety. Zawsze był z mieszkańcami i ich sprawami, i jednocześnie zawsze był wyszydzany przez przeciwników. Mam też od stryja ulotki z oszczerstwami przeciwko panu Robertowi wydrukowane z inspiracji SLD. Stryj był kiedyś członkiem tej organizacji. Przestał być jak się zorientował że dla uczciwych ludzi nie ma tam miejsca.

Co robił w latach 90. pan Robert Prystrom?
Ja wiem, nie tylko od rodziny i znajomych, także przejrzałem stare gazety. Zawsze był z mieszkańcami i ich sprawami, i jednocześnie zawsze był wyszydzany przez przeciwników. Mam też od stryja ulotki z oszczerstwami przeciwko panu Robertowi wydrukowane z inspiracji SLD. Stryj był kiedyś członkiem tej organizacji. Przestał być jak się zorientował że dla uczciwych ludzi nie ma tam miejsca.

A po co ja mam przedstawiać Wam moje osiągnięcia, co już Was piecze tak jak POpaprańców jak przeczytacie trochę prawdy? Żeby nie sponsoring tych młodych ludzi to z pewnością nie byliby tak kreatywni. Są z Wami też osoby które robią dużo dobrych rzeczy m.in Pan Ćwikła :) Paweł Ćwiąkało jemu można chylić czoła!

Najłatwiej jest kogoś krytykować - rozumiem, że nie każdemu musi się podobać muzyka hip-hopowa czy fire show ale każdy pomysł pomagający rozwijać zainteresowania młodych ludzi jest godny poparcia. Tyle się mówi teraz o tym, że należy czymś zainteresować nastolatków, żeby nie pili, nie brali narkotyków itd. a kiedy ktoś im pomaga to spada na niego krytyka - co ty Bartku masz do zaproponowania, że tak łatwo negujesz pracę innych ludzi?!
All-ternatywa to grupa ludzi, którzy reprezentują różne środowiska - ja studiuję dziennie prawo na UWr. i mogłam wielokrotnie liczyć na pomoc p. Roberta przy organizacji projektów dla młodzieży, pomógł mi uzyskać na to środki z Unii Europejskiej. Nigdy nie odmówił pomocy. Dlatego tylu różnych młodych ludzi popiera jego kandydaturę.

ja nigdy do partyjnej organizacji jakiejkolwiek nie wstąpię, ale do Wspólnego Miasta chętnie. Popieram was i pana Prystroma.

No i wyjechałaś z miasta, ja na obecną chwilę mam 28l i skonczyłem naszą AE i jakoś nie szukałem pomocy innych chociaż że mam 3 braci i przez długi czas zylismy z kasy ojca.. bo tylko jego mieliśmy! POLSKA TO WOLNY KRAJ i każdy może wyrazić swoją opinię nie ?

będziesz go wspierał a później kopnie cie w tyłek jak już będziesz nie potrzebny.Ale jak jesteś naiwny to wspieraj.

Przenieście tę prywatną dyskusję na NK.
Swoją drogą czy to nie dziwne, że aktywna młodzież skrzyknęła się (postanowiła zaistnieć) akurat w przeddzień wyborów ?

"Młodzieżówka WM"
Partyjniactwo...

Tak sobie myślę, że większość z tych komentatorów, którzy dzisiaj tak obelżywie wypowiadają się o panu Prystromie, rzucają wobec niego oskarżenia, wyśmiewają, któregoś dnia przyjdą do niego w potrzebie i zwrócą się o pomoc prędzej niż sami będą jej udzielać mieszkańcom. Prawda jest taka, jak już ktoś tutaj wspomniał, że nikt w Jeleniej Górze, żaden z polityków nie poświęca tyle czasu zwykłym, biednym ludziom z ulicy. A to nie jest takie proste wysłuchać czyichś historii, spełnić jego prośbę o załatwienie danej sprawy. Trzeba do tego i odwagi, i kompetencji. Pan Prystrom obie te cechy posiada - i dlatego daję mu szansę w tych wyborach.

Wybierz młodość i niezależność:
http://www.gudowski.eu

Młodzi naiwni

Pystrom jest juz spalony,mial swoje 5 minut i to wszystko.Potrafi tylko obiecywac,czarowac i mydlic oczy a konkretow zadnych.taki jest wasz Robert.Ja na pewno na niego nie zaglosuje.

Nie wchodząc w kwestie wyborcze gratuluję wam aktywności i pomysłów, które realizujecie.
Jeżli możemy wam pomóc i oczywiście jeżeli takiej pomocy chcecie to jesteśmy do dyspozycji

pozdrawiam