To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Aleksiej Tiereszczenko ponownie trenerem Karkonoszy

Aleksiej Tiereszczenko ponownie trenerem Karkonoszy

Były piłkarski szkoleniowiec czwartoligowej i trzecioligowej Olimpii Kowary (od 2013 roku) i MKS Karkonosze z IV ligi, Aleksiej Tiereszczenko, w nowym sezonie znów poprowadzi jeleniogórską drużynę. W minionej rundzie jesiennej pod jego wodzą popularne ”Karki” w 12. meczach zdobyły 20 punktów (po po pięć zwycięstw i remisów, dwie porażki), bramki 18:10. Dyrektorem sportowym Karkonoszy został były menedżer i sponsor Olimpii, Tomasz Dudziak.

Ten ostatni prowadził konkretne i udane rozmowy ze starym - nowym trenerem. Prezes klubu o barwach biało – niebieskich Tomasz Kowalczyk jest przekonany, że obaj panowie dobrze wykonają powierzone im zadania. Na rozgrywki 2019/2010 w IV lidze zmontują mocny sportowo zespół (mają dużo piłkarskich kontaktów, doskonale znają zawodników), który powalczy o awans do wyższej ligi.

Aleksiej Tiereszczenko zwany Lonią, od 1981 roku do 2009 roku na pozycji obrońcy, wcześniej pomocnika, grał w czternastu klubach ukraińskich i polskich, m. in. w Stali Mielec, Olimpii Poznań i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W latach 2010 - 2013 był skautem gdańskiej Lechii, potem asystentem trenera w Zawiszy Bydgoszcz. A. Tiereszczenko jest Ukraińcem urodzonym w 1963 roku w Jermaku (Kazachska SSR), od 16 lat posiada polskie obywatelstwo.

Ponowne zatrudnienie ukraińskiego trenera w Karkonoszach z pewnością wywoła skrajnie różne opinie wśród kibiców i sympatyków jeleniogórskiego klubu. 

Komentarze (1)

myślę,że ten trener jest i tak za dobry dla tych lewusów co od kilku lat uprawiają piłkę podwórkową