To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

128 osób przeszło dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

 128 osób przeszło dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

128 z 374 uczestników VIII Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej dotarło do celu w limicie czasu (48 godzin), który minął dziś o godz. 20. Trasa zaczynała się i kończyła w Szklarskiej Porębie, liczyła około 145 km, wiodła przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie i Góry Izerskie. Choć Przejście nie jest organizowane po to, by rywalizować, warto odnotować rekord trasy: 21 godzin i 32 minuty Krystiana Ogłego z Sobótki, jak również dotarcie do celu 74-letniego Władysława Biskupa z Kłodzka.

Pan Władysław, stały uczestnik Przejścia, przyjechał z Kłodzka, gdzie mieszka, na rowerze. Gdy spotkaliśmy go w niedzielę rano w Piastowie poniżej Zimnej Przełęczy, wraz z towarzyszącym mu Henrykiem Mizakiem z Rumii, wyglądał na bardzo zmęczonego. Miał przed sobą jeszcze marsz do Górzyńca, na Zakręt Śmierci, do kopalni Stanisław, Jakuszyc i przez Kamieńczyk do Szklarskiej Porębie. Dał jednak radę – wraz ze swoim towarzyszem dotarli do celu na minutę przed upływem limitu czasu, witani oklaskami przed ponad setkę uczestników Przejścia, którzy czekali, na oficjalne zakończenie imprezy, w szałasie gastronomicznym przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.

Krystian Ogły (na zdjęciu w zielonym stroju) również nie był debiutantem. Trasę znał na pamięć, ubrał się lekko, do plecaka zapakował tylko picie i żele energetyczne oraz kurtkę, szorty i apteczkę. Liczył na połamanie doby, co jeszcze nikomu się nie udało. 21 i pół godziny go jednak zaskoczyło.
Mówił nam, że dopisała pogoda – nie było ani zimno, ani gorąco, a gdy w niedzielę się rozpadało, on już od dawna odpoczywał. Narzucił ostre tempo od startu – z dolnej stacji wyciągu w Szklarskiej Porębie, przez Halę Szrenicką, Przełęcz Karkonoską i Śnieżkę, dotarł na Przełęcz Okraj w niewiele ponad 5 godzin. Na zejściach i odcinkach płaskich biegł. Na mecie nie był specjalnie zmęczony. - Być może skrócenie czasu wysiłku wypływa na to, że człowiek się lepiej czuje - tłumaczył.
Organizatorem Przejścia jest Grupa Karkonoska GOPR.

Szerzej o Przejściu w najbliższych Nowinach Jeleniogórskich.


 128 osób przeszło dookoła Kotliny Jeleniogórskiej
 128 osób przeszło dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

Komentarze (4)

Gratuluję wszystkim uczestnikom!

I tak Pan Władek jest najlepszy. my w jego wieku bedziemy siedzieć i oglądać seriale. Naprawdę jest niesamowity.

Też bym tak chciał... ale czasu nie ma - niestety :/