To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

100 TON na kamiennych stopach

100 TON na kamiennych stopach

W Górach Izerskich powstaje niezwykła rzeźba. 100-tonowy blok granitowy, pozostawiony w dawnym wyrobisku Wiciarka, został podniesiony na wysokość 120 cm. Pod nim ustawione zostaną wykonane z granitu stopy. Kamienne stopy wykuwają rzeźbiarze z Polski i z Czech podczas Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego. Efekty ich pracy zobaczyć będzie można już w najbliższą sobotę, 8 września, podczas niezwykłego, wieczornego wernisażu. 

W granicie rzeźbią Grzegorz Pawłowski, Maciej Wokan oraz Ales John, Martin Skala z Czech. Pomysłodawca rzeźby jest Zbigniew Frączkiewicz. Plener trwa dwa tygodnie. Jest jednym z elementów projektu zatytułowanego „100 TON”, w którego skład wchodzi również szlak granitowy, jaki w następnych latach powstanie w Szklarskiej Porębie.

Plenerowy wernisaż, podczas którego uroczyście odsłonięta zostanie monumentalna rzeźba rozpocznie się w sobotę, 8 września, o godz. o 19.30 w dawnym wyrobisku Wiciarka w Szklarskiej Porębie.
Dojazd:
- samochodem osobowym do wyrobiska Izer IK – stamtąd pieszo ( kierując się drogowskazami),
- transport zorganizowany – z przystanku PKS od 18.00 co 20 min odjeżdżać będzie bus.

Impreza otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy z Miejskiego Ośrodka, Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie proszą, by uczestnicy wydarzenia zabrali ze sobą latarki!