To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Śmiertelny wypadek przy autostradzie

Śmiertelny wypadek przy autostradzie

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj na wiadukcie zaraz przy zjeździe na autostradę A4, w okolicach Krzywej. Kierowca busa zderzył się z Tirem. Uderzenie było tak silne, że bus został wyrzucony na barierki. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Pozostałe dwie osoby są ranne i przebywają w szpitalu. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 94. Kierowca samochodu ciężarowego twierdzi, że nie mógł nic zrobić, aby uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym busem. - Ten bus uderzył w barierki, odbił się od nich i poleciał wprost na mnie. To trwało ułamki sekund nie miałem nawet chwili na reakcję – mówi kierowca tira. - Dwie osoby same wydostały się z busa, ale kierowca był zakleszczony - dodaje.

- Ustalamy cały czas tożsamość kierowcy busa, który zginął w wypadku. Dwoje rannych pasażerów zostało przewiezionych do szpitala wojewódzkiego w Legnicy. Jedna z osób jest w stanie ciężkim. Obecnie organizujemy objazdy. Ustalamy też dokładne przyczyny tego wypadku – mówi Sławomir Masojć, rzecznik prasowy legnickiej policji.

Policjanci twierdzą, że jedną z przypuszczalnych przyczyn wypadku mógł być bardzo silny boczny wiatr, który zepchnął busa na drugi pas jezdni. Dokładną przyczynę ustalą biegli z zakresu wypadków drogowych. Na miejscu pracuje prokurator rejonowy i służby ratunkowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA

.

Komentarze (3)

Macie jakieś informacje skąd Ci ludzie byli?

straszne

Z Kalisza...