To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim

Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim

Uczennica gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 - Zuzanna Bućko wygrała w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych w skrócie „Kwoka”. Pokonała 24 rywali z sześciu gimnazjów, którzy wraz z nią mierzyli się w drugim etapie tego prestiżowego, językowego turnieju. 

Uczennica gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 - Zuzanna Bućko wygrała w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych w skrócie „Kwoka”. Pokonała 24 rywali z sześciu gimnazjów, którzy wraz z nią mierzyli się w drugim etapie tego prestiżowego, językowego turnieju. 


Nie było łatwo. Kto chciał wygrać musiał nie tylko dobrze władać językiem angielskim, ale również interesować się historią, kulturą i geografią anglojęzycznych krajów. Do walki stanęło 25 uczniów min. z Marciszowa czy Lubomierza, którzy zwyciężyli w pierwszym etapie w swoich szkołach.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego z „Żeroma” – Aldonę Mierzwę.
- Mamy różne konkursy, kangury, lwiątka, wiec mamy i kwokę. W etapie drugim uczestniczyli sami najlepsi, którzy wygrali w swoich szkołach. Konkurs wymagał dużego nakładu pracy i solidnego przygotowania, trzeba było zejść do biblioteki, czytelni, sięgnąć po materiały, ponieważ sama wiedza z lekcji tu nie wystarczyła – mówi.

Formuła mogła przypominać maturę, jednak jak podkreśla nauczycielka tutaj zamiast sprawdzania wiedzy z rozumienia tekstu, uczniowie musieli się zmierzyć z czymś bardziej oryginalnym. Na początek musieli rozpoznać materiały muzyczne z szerokiej dyskografii gwiazdy muzyki - Stinga. Po wysłuchaniu sześciu utworów musieli dopasować je do poszczególnych tytułów i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących samej działalności i życia piosenkarza. Później na uczniów czekały pytania dotyczące krajów anglojęzycznych. Do zdobycia było 90 punktów.

– Największy problem miałem z lokalizacją miejsc w Londynie. W konkursie trzeba było znać angielski i zorientować się o danych państwach. To było bardzo ważne – mówił Piotr Pobiedziński z gimnazjum w Lubaniu.
– Przyjechaliśmy zdobyć jak najlepsze miejsce. Dużo dały nam lekcje prywatne to tam tyle się nauczyliśmy, oczywiście dużo tez wynosimy z lekcji. Najmniej kłopotów mieliśmy ze Stingiem. W kolejnej edycji tez chcielibyśmy wystąpić – powiedzieli koledzy Piotra, Krzysztof Żółkowski i Jarek Mickiewicz.

Najlepsi otrzymali słowniki i podręczniki oraz oceny celujące z języka angielskiego. Na pozostałych czekały drobne upominki . Wygrała Zuzanna Bućko, przed Karoliną Krzyśków z gimnazjum przy ZSO nr 1, a trzecie miejsce zajęła Isabell Sigrist z ZSRZArt.
- Celem tego konkursu było porównanie wiedzy i umiejętności językowej. Dodatkowo uczniowie pojawiają się w naszej szkole, widzą w jaki sposób pracujemy. Jest to trudny konkurs, ale otwiera wiele drzwi i możliwości, przede wszystkim na studiach. Ci uczniowie, którzy chcą się uczyć mają ułatwione zadanie w przyszłości – podsumował dyrektor „Żeroma” – Paweł Domagała.
 
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim
Zuzanna Bućko najlepsza w angielskim

Komentarze (3)

Zuzia - jestem bardzo z Ciebie dumna! Jesteś the best ...nie tylko z j.angielskiego! Cieszę sie z Tobą Twoim sukcesem!!!

Obserwuje sie w Europie straszny ped do znajomosci jezyka angielskiego.Wszyscy nam naokolo wmawiaja,ze jesli bedziesz mowil perfekcyjnie po angielsku,to juz nic nie bedzie ci wiecej potrzebne.A moze by tak wprowadzic go jako jezyk urzedowy,jak to kidys bylo w Europie z lacina.Wszyscy znamienni obywatele kontynentu swobodni wladali tym jezykiem.Tlumacze byli im wcale niepotrzebni.Szkoda ze.ten sposob porozumioewania sie zaginal.Zamienmy to na na angielszczyzne lub amerykanizm. komarnianin

Znowu ta zuzia... :evil: :evil: :evil: