To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Znów można zwiedzać ośrodki edukacyjne KPN

Fot. KPN

Nadchodzący długi weekend można wykorzystać na odwiedzenie ośrodków edukacyjnych Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Po przerwie spowodowanej pandemią ośrodki są ponownie czynne.

Zwiedzanie ośrodków KPN odbywa się z z ograniczeniami wynikającymi ze stanu epidemii.

W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie nie będzie udostępniana sala główna z multimedialną ekspozycją z przyciskami oraz sala terenowa i plastyczna. Sale te zostaną otwarte wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem. W całej placówce jednocześnie będzie mogło przebywać co najwyżej 6 osób.

W Centrum Informacyjnym  KPN w Karpaczu czynny jest ośrodek edukacyjny i Ogród Ziół i Krzewów. Niestety nie będzie działał Domek Laboranta — jest zbyt mały by zachować wymagane przepisami odległości miedzy zwiedzającymi. Do ogrodu jednocześnie będzie mogło wejść 10 osób, na salę ekspozycyjną 4. Zamknięty pozostaje Domek Myśliwski. By wejść do ośrodka należy zadzwonić dzwonkiem przy drzwiach. Maty do dezynfekcji i instrukcje są przygotowane. Każdy powinien być w maseczce i rękawiczkach. Pracownicy będą sprawdzać temperaturę ciała wchodzących. Ośrodki KPN będą czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty.