To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiany w oświacie? Dzisiaj zapadną kluczowe decyzje

Fot. ROB

Czy Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze zostanie wygaszone a Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych przeniesiony z Sobieszowa do Cieplic? Przekonamy się na dzisiejszej sesji rady miejskiej.

Radni zdecydują, czy przyjąć decyzje prezydenta. Przez ostatnie dwa tygodnie trwały w mieście protesty. W porządku obrad nadal widnieje projekt uchwały o likwidacji MDK, ale prezydent wcześniej zapowiedział, że wycofa go. To oznacza, że MDK będzie istniało przynajmniej przez rok.

 

Nie wiadomo, jak radni odniosą się do pomysłu łączenia szkoły z Sobieszowa ze szkołą z Leśnej. Młodzież z ZSPŻ urządziła protest, zapowiedziała kolejne, ale po wizycie prezydenta w szkole wszystkie głosy sprzeciwu ustały. Wydaje się, że Platforma Obywatelska ma wystarczającą koalicję do tego, by te zmiany przegłosować.

 

Sesja rozpocznie się dzisiaj o godzinie 9 w ratuszu.

Komentarze (11)

Panie Prezydencie Gimnazjum nr 2 powinno zostac. Dzieci z adhd i slabsze, ktore tam sie uczą w innych nie dadza sobie rady z tą "normalną" młodzieżą na przerwach , na lekcjach. Miasto więcej wyda na leczenie depresji u dzieci niz na utrzymanie przyzwoitej szkoły, a zamiast tego po co ten MDK? Tu szukajmy oszczednosci. Szkoła to koniecznosc, MDK nie jest instytucja pierwszej potrzeby. Ja za zajęcia dodatkowe dla dziecka płacę w JCK, bo w MDK-u nie chcą miec problemów jesli dziecko jest nieprzystosowane społecznie.

A zrobić szkołę terapeutyczną z klasami dla dzieci z różnymi dysfunkcjami. Takie nauczanie trwa rok potem dziecko wraca spowrotem do szkoły macierzystej. Najbliższa taka szkoła jest we Wrocławiu na Bytomskiej (fajna zresztą bo praktyki tam miałam). Mielibyśmy czym się wtedy chwalić...

W szkole podstawowej nr 8 chyba sa takie klasy integracyjne? A propo czy pojawily sie w prasie informacje o pni dyrektor z tej szkoly, ze jest zawieszona za jazde pod wplywem alkoholu? Czy zatuszowano sprawe?

Szkoły integracyjne a szkoły terapeutyczne to co innego. W szkole integracyjnej dziecko jest cały czas (np. całą podstawówkę) A w szkole terapeutycznej jest się na rok z orzeczenia Poradni Psychol - Pedagogicznej, potem się wraca do szkoły macierzystej - głównie są tam dzieci z dysleksją, dyskalkulią i innymi dyskami... Takie które wymagają terapii pedagogicznej.

ciekawe czy gimnazjum będzie w 15

Do : VIP. | 28 lutego, 2012 - 08:27
Nie zgodzę się z panem w sprawie MDK, ponieważ jako jedno z nielicznych organizuje dla uczniów i nie tylko różne konkursy, zajęcia itp. a w takim gim2, co jest? Zupełnie co innego, drugi koniec kija. A nie każdy ma pieniądze, żeby opłacać dodatkowe zajecia czy kółka zainteresowań dla swoich pociech

Trzeba było pomyśleć wcześniej i wykorzystać rodziców. W naszej 11-tce Rada Rodziców finansuje wiele kosztów szkoły i dzięki temu nie grozi nam zamknięcie, bo z tego co mówił Dyrektor - jesteśmy najtańszą szkołą w województwie. Wszystko dzięki rodzicom.

A ja jestem nauczycielem i siedze w temacie oświaty i nigdy bym nie posłała swojego dziecka do 11.

Brawo Hanka, ja również nie ukarałbym dziecka wysyłaniem do 11 !

Dla młodzieży trudnej są tak zwane młodzieżowe ośrodki socjoterapii - w jeleniej górze takowy istnieje na ul. Sprzymierzonych.

Dzieci z dysfunkcjami nie od razu są trudne. Poza tym takie ośrodki jak MOS jest od 13 roku życia, zanim się takowy wiek osiągnie to też trzeba dziecku pomóc w jego dysfunkcjach i zaniedbaniach.