To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiany nad Młynówką

Zmiany nad Młynówką

Do jesieni przyszłego roku potrwa odbudowa i wyregulowanie kanału Młynówka. Brzegi potoku będą umocnione, a na całej jego długości powstanie ścieżka rowerowa.

Prace przy Młynówce trwają od kilku tygodni. Potok jest poszerzany, a dno utwardzane. Brzegi zostaną podwyższone, przez co zmniejszy się ryzyko powodzi. Prace przebiegają sprawnie, jednak skończą się dopiero w przyszłym roku - Kanał Młynówka jest dość długi. Dodatkowo wzdłuż Młynówki będą biegły ścieżki rowerowe , przez co czas rozbudowy znacznie się wydłuży - mówi Piotr Kowalczyk, który kieruje pracą nad potokiem. Młynówka była w fatalnym stanie, szczególnie w okolicach ulicy Pijarskiej. - Kiedy remont się skończy, cała okolica zmieni swój wygląd. Powstaną ławki i dobre oświetlenie ścieżki. Wszystko będzie wyglądać estetyczniej - dodaje pan Piotr.

Koszt całej inwestycji to około 6 milionów złotych.

 

Zmiany nad Młynówką
Zmiany nad Młynówką
Zmiany nad Młynówką

Komentarze (8)

Niech zgadnę: ściezki rowerowe będą pewnie z kostki prawda?

I będzie je układać zaprzyjaźniona firma z Legnicy?

Młynówka z miejskiego scieku zmienia się w cywilizowany śródmiejski strumyk, a jej okolice w prawdziwy teren zielony. Nareszcie.
Przypomnę tylko, ale "sprawę Młynówki" rozpoczęła za swej prezydenckiej kadencji p. Zofia Czerwow. Chwała jej za to. Szkoda, że to ta długo trwa, ale lepiej późno niż wcale. Na podobne porządki czekają nastepne fragmenty Jeleniej Góry. Cieszy, że takie globalne porządkowanie Jeleniej Góry to główny punkt programu kandydata na prezydenta Marcina Zawiły.

zabawny jesteś drogi Jelonin... co niby znaczy, że Pani Czernow rozpoczeła "sprawę Młynówki" ani jej nie zbudowała, ani nie posprzątała. Jedynie stwierdziła, że trzeba się nią zająć i na tym swą aktywność zakończyła, projekt przebudowy opracowywała zdaje się już następna ekipa, zaś wykonuje ją obecna. Jeśli tyle starczyło pani Czernow, żeby zasłużyć na Twoją "chwałę", to przed panem Kusiakiem i Obrębalskim powinieneś chyba bić pokłony... Umieszczanie pana Zawiły w tym kontekscie to już spore nadużycie... a co do pamięci, to jak widać Twoja jest bardzo wybiórcza... a raczej wyborcza.

"Brzegi zostaną podwyższone, przez co zmniejszy się ryzyko powodzi." a kiedy to Młynówka wylała ostatni raz?

Mam pytanie dlaczego umocnienia z kamienia są układane pionowo a nie pochyło a koryto powinno mieć kształt ściętego stożka,jest to kiks budowlany .Fuszerka na całej linii,za budowę biorą się ludzie którzy nie mają wiedzy o budowie umocnień hydro.

dróżniku - a idź Ty pilnuj lepiej przejazdu :) Ja tam widzę pochyłość - stożek, ale dróżnik jak to drużnik albo śpi, albo pijany!!

taniej było by chyba zasypac ten rynsztok,a kase unijna przeznaczyc na inny cel np dajacy jakies miejsca pracy dla ludzi.Tyle ze o to juz trudniej powalczyc (pomyslec)władca ratusza