To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zmiana trenera w Lotniku

Kto poprowadzi Lotnika Jeżów?

Jerzy Szaliński nie jest już trenerem Lotnika Jeżów Sudecki. W środę (24 sierpnia) zarząd ma przedstawić nazwisko jego następcy.

J. Szaliński zrezygnował z prowadzenia drużyny po sobotnim meczu z Apisem Jędrzychowice (przegranym 0:5), ale poprowadził jeszcze poniedziałkowy trening. Po nim pożegnał się z drużyną.

Objął on zespół w przerwie zimowej poprzedniego sezonu. Jego poprzednik Marek Herzberg nie mógł dalej prowadzić drużyny, gdyż nie miał uprawnień. Po rundzie jesiennej IV ligi (rozegrano 17 kolejek) Lotnik zajmował 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Wiosną J. Szaliński zdobył z drużyną zaledwie 10 punktów, spadając na 12. miejsce – ostatnie gwarantujące pewne utrzymanie się. Ten sezon rozpoczął się bardzo źle: po dwóch kolejkach Lotnik zajmował ostatnie miejsce w tabeli IV ligi z dorobkiem bramkowym 1:9 (bez punktu). Częściowym usprawiedliwieniem jest plaga kontuzji.
Nie wiadomo jeszcze, kto będzie następcą Jerzego Szalińskiego. W kuluarach wymienia się nazwisko Artura Milewskiego, który przez kilka lat prowadził Karkonosze Jelenia Góra (wywalczył z nimi m.in. awans do III ligi). – Jest brany pod uwagę, ale to nie jedyny kandydat. Rozmawiamy z trzema osobami – powiedział Tadeusz Chwałek, prezes Lotnika. Dodał, że decyzja zapadnie w środę a nowy trener zostanie oficjalnie przedstawiony drużynie tego samego dnia podczas treningu.