To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zderzyła się z ciężarówką w centrum miasta

Zderzyła się z ciężarówką w centrum miasta

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku groźnie wyglądającego zderzenia opla astry z tirem. Było to dzisiaj przed godziną 11 na Placu Wyszyńskiego.

Samochód ciężarowy jechał od Podwala w kierunku ulicy Bankowej. Opel na niemieckich numerach rejestracyjnych z kolei jechał od Bankowej i skręcał w lewo w stronę Sobieskiego. Doszło do zderzenia.

- Oba auta miały zielone światło – mówi sierżant Jacek Drytko z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jednak kierująca oplem powinna ustąpić pierwszeństwa przejazdu ciężarówce.

Opel jest mocno zniszczony, ale na szczęście, nikomu nic poważnego się nie stało. Pasażer samochodu osobowego został przewieziony do szpitala, bo okaleczył rękę.

Policja przypomina kierowcom, aby zachowali ostrożność, jeżdżąc po centrum miasta. - Ruch jest duży, w takiej sytuacji kierująca powinna się zastanowić, zanim wykona manewr skrętu w lewo.

Zderzyła się z ciężarówką w centrum miasta
Zderzyła się z ciężarówką w centrum miasta
Zderzyła się z ciężarówką w centrum miasta

Komentarze (8)

Na tym skrzyżowaniu trzeba mieć jeszcze oczy w d...e....... !!!!

dokladnie! to skrzyzowanie powinno byc albo inaczej rozwiazane albo przebudowane... jak chce sie skrecic to trzeba miec oczy dookola glowy, a najlepiej jeszcze wiecej.

Wystarczy zrobic lewoskret tak jak przy wojska polskiego z sudecka kolo teatru i po sprawie.lewoskret jedzie pierwszy reszta stoi, koniec kropka

Czy naprawdę tak trudno ustawić światła, aby można było bezpiecznie jeżdzić?

Tu nie ma co narzekać na źle ustawione światła. Gdyby kierująca oplem przestrzegała przepisów i zachowała należytą ostrożność do tragedii by nie doszło. Codziennie mnóstwo kierowców wykonuje ten sam manewr co kierująca oplem i nie ma z tym żadnego problemu.

przyjechał "Niemiec" do Polski i myślał że mu wszystko wolno...Ale dobrze by było przerobić to skrzyżowanie!

najlepiej skpoiujmy tu genialne rozwiązanie z małej poczty

zrobić rondo to rozwiąże sytuację :)