To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zawirowanie wokół Zbigniewa Ładzińskiego

Zawirowanie wokół Zbigniewa Ładzińskiego

Państwowa Komisja Wyborcza orzekła o rozwiązaniu komitetu Aktywni Społecznie, z którego do Senatu startuje Zbigniew Ładziński. Kandydat tym samym stracił szansę na start w wyborach.

- Państwowa Komisja Wyborcza zawiadamia, że w dniu 4 października 2011 r. otrzymała oświadczenie członka Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni Społecznie o wystąpieniu z Komitetu – czytamy w oficjalnym oświadczeniu PKW. - W związku z tym oświadczeniem liczba osób wchodzących w skład Komitetu Wyborczego wynosi 14, zatem jest mniejsza niż minimalna liczba członków, określona w Kodeksie wyborczym.

Dalej czytamy, że komitet uległ rozwiązaniu z mocy prawa. Jak się dowiedzieliśmy, zgodę na członkostwo w komitecie cofnął jeden z członków komitetu.
Kandydatem Aktywnych Społecznie do Senatu jest Zbigniew Ładziński. Decyzja PKW oznacza, że nie będzie mógł on startować w nadchodzących wyborach.

To spory cios dla niego i dla jego komitetu. Ładziński pierwotnie miał startować z Platformy Obywatelskiej, jednak partia nieoczekiwanie do wyborów zgłosiła Józefa Piniora. Szef dolnośląskiej izby rzemieślniczej zdecydował jednak, że będzie startował, ale z niezależnego komitetu. Poniósł już spore wydatki na kampanię wyborczą. Jest też jednym z faworytów wyścigu o miejsce w Senacie. Czy straci tę szansę?

- Sprawa nie jest jeszcze przesądzona – powiedziała nam Małgorzata Zając z Państwowej Komisji Wyborczej w Legnicy. - Z tego co wiem, komitet będzie się odwoływał do tej decyzji.

Jak powiedziała, procedura odwoławcza nie jest w tym przypadku jednoznaczna i istnieje możliwość, że decyzja PKW zostanie zmieniona. Gdyby tak się stało, nazwisko Zbigniewa Ładzińskiego pojawi się na kartach do głosowania.

Jak udało nam się ustalić, członek, który wystąpił z komitetu, najprawdopodobniej dzisiaj będzie chciał cofnąć swoją decyzję. - To starszy człowiek, miał chwilę zwątpienia i wycofał się. Po przemyśleniu stwierdził, że podjął decyzję dość pochopnie, będzie chciał to wszystko odkręcić – usłyszeliśmy od bliskiej mu osoby.

PKW potwierdziła, że decyzja o rozwiązaniu komitetu jest już prawomocna.

O postępach w tej sprawie będziemy Państwa informować.

Komentarze (23)

Bez komentarza.

Z tym sygnetem na paluchu to wygląda jak jakiś biskup, no może wyżej ,a jak by został senatorem to byśmy musieli całować wten tego-onego,jak by człek chciał cóś załatwić.

Jeżeli, zgodnie z oświadczeniem PKW, komitet uległ rozwiązaniu, nie można na nowo go powołać poprzez to, że wypisany członek znów do niego wstąpi. Komitet nie istnieje, wiec nie ma do czego wstępować. Czas rejestracji nowego minął. Pan Ładziński wypadł z gry.

Wygra i tak Pinior, pan Zbyszek uniósł się ambicją, niepotrzebnie traci mnóstwo pieniędzy na kampanię. I jeszcze taki numer ktoś mu robi tuż przed wyborami.

a Pinior i Szmajdzińska niech wyborców szukają gdzie indziej

pozdrawiam

został rozwiązany

Hm to kto jest koniem trojańskim ?

PO ma jak widać długie ręce, najpierw Korwin, teraz Ładziński, kolejne lata rządu Tuska to nowy totalitaryzm.
Sąd: Prezydent musi ujawniać doradców, odłoży w czasie uzyskanie ostatecznego rozstrzygnięcia o 2 lata. Cyberprzestrzeń w POlskim prawie - prezydent podpisał ustawę »
Ustawa o informacji publicznej oraz ta o internecie to kroki do wziecia spoleczenstwa za pysk i pozbawienie go mozliwosci protestu... Rzad Kaczynskiego deptal po pietach aferzystom co tak zbulwersowalo obecnie rzadzacych- oni biora sie za spoleczenstwo aby miec bezapelacyjna przewage i zero krytyki. choPOki coś szykują

Temu paanu wypadła pilka czy kula z której wróżył dla siebie czy dla nas mas

Nieźle ktoś obmyślił cały misterny plan pozbycia się tak mocnego kandydata. Pan Ładziński bardzo komuś zagrażał. Kto zyska na tym najbardziej? A kto maczał w tym palce i co z tego ma?

Wczoraj Ładziński bardzo pokłócił się z Piniorem na debacie w Cieplicach. Pinior zrobił z niego idiotę.

Sam jest sobie winny. Do zaprzęgu bierze się sprawdzone konie a nie wałachy.

Ja wczorajszej sytuacji nie nazwałabym kłótnią... Ładziński próbował deklasować Pioniora, ale nie ma co porównywać wiedzy i wykształcenia obydwu Panów...
Chyba rzeczywiście chora "ambicja" zgubiła p. Ładzińskiego...

Skasowali mi pewnego kandydata. Na kogo teraz głosować?

Posłanka Machałek musiała ostro zadziałać. Ona potrafi wszystkich "wykasować" i poroztawiać po kątach. Ma wielki talent do wojenek. Szkoda, że nie potrafi nic dobrego zrobić.

jak widać komitet wyborczy stworzony przez R.K. wykazał się poraz kolejny brakiem wiedzy i profesjonalizmu - szkoda tylko tak szlachetnego człowieka jak Pan Ładziński.

zbigniewie,oboje z mezem chcielismy glosowac na pana, ale u nas w karpnikach przy wreczaniu kart dosc mocno komisja akcentowala,zeby na pana nie glosowac. szkoda bo jest pan uczciwym czlowiekiem.