To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zatruli się na Tkackiej

Aż cztery osoby trafiły do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Mieszkańców ewakuowano, a powodem był niesprawny piec typu junkers w jednym z mieszkań.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Tkackiej. Strażacy otrzymali zgłoszenie wieczorem o godzinie 19:30. Ewakuowano czteroosobową rodzinę oraz pozostałych mieszkańców budynku – około 10. osób. Okazało się, że przyczyną zaczadzenia jest niesprawny junkers, przez co doszło do ulatniania się gazu. Cztery osoby z mieszkania zostały przewiezione do szpitala.

Uważajmy i sprawdzajmy instalację – mówi młodszy aspirant Robert Łopata, który udzielił nam informacji w tej sprawie. Nie zakrywajmy kratek wentylacyjnych i pamiętajmy, że mamy do czynienia z poważnym gazem - dodaje.

Akcja strażaków zakończyła się po dwóch godzinach. Po przewietrzeniu pomieszczenia oraz budynku mieszkańcy mogli wrócić do swoich pomieszczeń.

 

Komentarze (1)

Z tego co wiem to na ul Słowackiego było podobne zatrucie w tym samym czasie i również 4 osoby trafiły do szpitala po zatruciu CO.