To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zamek Chojnik

Fot. zgoory.pl

W taki sposób Chojnika jeszcze nie oglądaliście! Bo to naprawdę jest spojrzenie z lotu ptaka. Wspólnie z portalem zgoory.pl udostępniamy film nagrany przy pomocy drona pokazujący ruiny sobieszowskiej,  średniowiecznej warowni.

Dron to specjalistyczny sprzęt latający, zdalnie sterowany, napędzany kilkoma silnikami, na którym zainstalowano szerokokątną kamerę. Statek może poruszać się nawet 150 metrów nad ziemią lub lecieć bardzo nisko i zbliżać się do filmowanych obiektów. Taka perspektywa oglądania znanych obiektów, czy krajobrazów daje niesamowite wrażenia. 

 

Tym samym rozpoczynamy cykl podobnych filmów z lotu ptaka. Będą one sukcesywnie dodawane w dziale Turystyka/Ale widoki!

See video

Komentarze (15)

Piekne prosze o wiecej

Doskonały pomysł, szkoda tylko, że ujęcia są z byt krótkie i szybko nastepują po sobie, mało czasu by nimi się nacieszyć...

Cud świata.Byłam kilka razy jeszcze bym poszła ale mam daleko.
Ko**** to miejsce i całe Karkonosze.Pozdrawiam

Zdjęcia świetne, szkoda tylko ze montażysta tak zminimalizował czas, do filmu akcji ok, ale przy takim ujecia powinny dłuzej trwać.

Czym to nagrane?

Cos przeslicznego , ogladalam z zaciekawieniem, ostatnio na Chojniku bylam 39 lat temu,wspaniale widoki,prosze o wiecej takich ujec,my za granica ogladamy z przyjemnoscia nasza ojczyzne,pozdrawiam serdecznie Nowiny i Jelenia Gore.

brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Super! W naszym rejonie są też inne takie piękne miejsca, można by było też je nagrać :)

Na co czekasz?na sponsorów?nie doczekasz sie!Dawaj!!

Kiedy Czocha albo Książ?

Zgoory.pl Panowie się popisali ostatnio na pl.Ratuszowym na Sylwestra latając nad ludźmi 10kg żelastwem z racami podwieszonymi. Może ładnie to wyglądało ale totalnie bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie portalu zgoory.pl przyprawiało mnie o dreszcz. Tylko czekać aż komuś to na głowę zrzucą.

Piękne

Jak byłam młoda, to pamiętam ,że się skobzałam przy bramie, tak się bałam :P
Do dzisiejszego dnia czuć...

Śmierdzichu dobrze zrobiłaś. Napisz gdzie dokładnie ten grzyb śmierdzący jest :)