To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zaginął Józef Dobosz

Zaginął Józef Dobosz

Policjanci z Lwówka Śląskiego wciąż poszukują zaginionego Józefa Dobosza, mieszkańca Marczowa (gmina Wleń). Mężczyzna 3 lutego wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Funkcjonariusze prowadzili działania poszukiwawcze w terenie, niestety 86-latka nie odnaleziono.

Józef Dobosz lat 86, zamieszkały w Marczowie, 3 lutego w godzinach popołudniowych wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił. Funkcjonariusze od tego czasu podęli szereg działań, aby ustalić gdzie mężczyzna może przebywać, niestety bez skutku. Od momentu otrzymania zgłoszenia o zaginięciu trwały intensywne poszukiwania za zaginionym w Marczowie i okolicach.
W poszukiwaniach udział wzieło kilkadziesiąt osób, w tym: funkcjonariusze KPP Lwówek Śląski, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, Ochotniczej Straży Pożarnej we Wleniu, Pilchowic i Brochocin, ratownicy z 4 psami z OSP i SGPR PSP Wałbrzych, przewodnik z policyjnym psem tropiącym z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Grupa Wodno- Nurkowa JRG 1 PSP Jelenia Góra, Straż Leśna Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Straż Rybacka z Jeleniej Góry, a także mieszkańcy wsi i rodzina.
Łącznie sprawdzono około 200 hektarów terenu wiejskiego, pól, łąk, lasów, pustostanów, koryto rzeki Bóbr na odcinku 1,5 km, a także ciągi komunikacyjne na terenie ościennych miejscowości.

Intensywne działania w terenie zostały zakończone. Niestety nie odnaleziono poszukiwanego. Mężczyzna cierpi na demencję i ma zaniki pamięci. W chwili zaginięcia ubrany był w charakterystyczną jaskrawo zieloną kurtkę.
Jeżeli ktokolwiek widział zaginionego lub mógłby posiadać informacje na temat miejsca jego przebywania prosimy o kontakt pod numerem tel. 112 lub 47 87 352 00.