To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zabuski - Jaros gonią lidera

Fot. Mateusz Banaś

27. Rajd Rzeszowski (9 - 11 sierpnia) za nami. Dla jeleniogórskiej załogi Rafał Zabuski - Adam Jaros był to bardzo udany weekend. Nasi rajdowcy zwyciężyli w trudnej rywalizacji.

Pogoda była zmienna. W piątek zaczęli od upalnego słońca i 33 stopni, natomiast w sobotę oberwanie chmury i potężne fale deszczu. Mądra i rozważna jazda oraz dobry wybór opon pozwoliły uniknąć przygód i zwiedzania pobocza, co zaprocentowało najwyższym stopniem podium, w bardzo ciężkim rajdzie. Zawody te słyną z bardzo wielu niewidocznych szczytów i dużej ilości niewidocznych zakrętów. Zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, ponieważ była to runda podwójnie punktowana. Dobrze przygotowany samochód bez problemu dowiózł chłopaków do mety, od początku wszystko grało.

W aktualnej punktacji klasy HR4 Rafał i Adam zajmują pewne drugie miejsce z niewielką 6-punktową stratą do lidera.

Starty załogi Rafał Zabuski- Adam Jaros nie byłyby możliwe bez wsparcia serwisu. Słowa podziękowania kierowane są dla Tomka i Mateusza z warsztatu AMC auto team za ogromne poświęcenie. „Dzielnie dowożą i serwisują rajdówkę na każdej imprezie” - nie mogą się nachwalić rajdowcy. Dodatkowo ogromne podziękowania dla rodziców bez, których starty załogi nie były by możliwe oraz partnerów: Lakierni Kempf Ryszard Jaworski, firmy Matex, Karczmy Skalnej, Lakierni proszkowej Lak system, Ttgarage, Ra-ce.pl, Dobrowolski Transport, Millers oils, Oscorp.

Komentarze (1)

Brawo Rafał,