To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zabawa retro na Orlu

Zabawa retro na Orlu

W sobotę, 12 marca, w Stacji Turystycznej Orle w Górach Izerskich XIX Bieg Izerski i XIII Bieg Retro, odbywający się w ramach SKI Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie.

Jak czytamy w regulaminie XIII Biegu Retro: Sprzęt narciarski zawodnika nie może mieć nic wspólnego z nowoczesnymi technologiami produkcji nart, kijów, butów i wiązań: odpadają kevlarowe kijki, wiązania z włókien węglowych zapinane na pilota, teflonowe ślizgi, laserowe czubki, tytanowe gogle, i’pody w butach oraz modemy w nartach łączące ze znajomymi na Facebook’u… Za „retro” uznajemy tylko narty drewniane z wiązaniami typu kandahar lub rzemieniowo-paskowymi, kije i buty też mają być z tamtej epoki.

Osobna punktacja będzie za strój retro: narciarska moda a’ la Alpinus, Campus, The North Face czyli windstopery, polarki, goretexy i termotexy nie będą sexy…
Dystans XIII Biegu Retro: 3.5 km, a XIX Biegu Izerskiego: 12 km. Start pierwszego o goz. 11.30, a drugiego o godz. 12.30. Wpisowe: 15 zł (osobno na każdy bieg).
Orle znajduje się 5 kilometrów od Jakuszyc i szosy do centrum Szklarskiej Poręby. Jeśli utrzymają się warunki zimowe, najwygodniej będzie dotrzeć na tę imprezę na nartach biegowych.