To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomóżcie, by Kraina Wygasłych Wulkanów nie wygasła

Fot. Dawid Wolski/ FB Góry Kaczawskie

Dzięki nim spacerujemy po edukacyjnych ścieżkach, odpoczywamy na punktach widokowych, bawimy się na festynach,  smacznie jemy w lokalnych firmach. Pandemia wstrzymała rozwój w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach i na Pogórzu Kaczawskim. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kaczawskim liczą na naszą pomoc.

- Chodzi o to, by Program "Działaj Lokalnie", dzięki któremu co roku realizowanych jest kilkanaście lokalnych projektów w 16 gminach był kontynuowany - wyjaśnia Julia Jankowska ze Stowarzyszenie Kaczawskie.

-Z powodu pandemii straciliśmy nasze źródło dochodów - działalność edukacyjną prowadzoną w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej - wyjaśnia. - W tej konkretnej sytuacji obostrzenia związane z pandemią nie tylko uniemożliwiły prowadzenie działalności, ale zdusiły lokalne działanie, wolontariat, uszczupliły zasoby kadrowe i realny wpływ na społeczność - tłumaczy.

Wesprzyj. Wpłać  choć złotówkę

Podczas tych różnorodnych działań edukacyjnych zdobywali pieniądze na wkład własny (ok. 28.000 zł rocznie) wymagany do prowadzenia Programu „Działaj Lokalnie”. - Dzięki niemu przez 13 lat zrealizowaliśmy ponad 180 projektów z obszaru 16 gmin. W tym roku po raz pierwszy jego dalsze funkcjonowanie jest zagrożone - alarmuje pani Julia.

Stowarzyszenie Kaczawskie, odpowiedzialne za jego przebieg, uruchomiło zbiórkę na wspieram.to. Jej cel to 20 000 zł. Zbiórka ruszyła 10 grudnia i zakończy się 10 stycznia 2021 roku na wspieram.to/dzialanieniewygasa.

Kraina Wygasłych Wulkanów nie wygasła!

Stowarzyszenie Kaczawskie od 18 lat dba o rozwój Krainy Wygasłych Wulkanów. Non-profit zrzesza ludzi, biznes i samorząd lokalny wokół Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ma jasny cel - chce, żeby Karina Wygasłych Wulkanów stale się rozwijała i była znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dba o to, żeby aktywni mieszkańcy znajdowali wsparcie i finansowanie dla swoich inicjatyw. Umożliwia to między innymi Program „Działaj Lokalnie”, współfinansowany przez Polsko- Amerykańską Fundację Wolności, który w Krainie Wygasłych Wulkanów realizowany jest od 13 lat.

Losy Programu „Działaj Lokalnie” są w naszych rękach. Pokażmy, że w Krainie Wygasłych Wulkanów działanie nie wygasa! - apeluje o wsparcie Julia Jankowska.

See video

Komentarze (1)

Szanowni Państwo, w tych trudnych czasach wszyscy mamy pod górkę, więc nie rozumiem dlaczego jedni chcą mieć lepiej od innych. Plandemia dotknęła każdego. Może warto zadziałać w większej skali i pogonić tych z góry za bezmyślne decyzje, a nie wyciągać rękę. ***** ***