To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Za rok lub dwa lata znowu Puchar Świata

Wśród kibiców gorąca atmosfera panowała już w pociągu do Jakuszyc. Fot. L. Kosiorowski

Szef organizacji zawodów o Puchar Świata w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach Jacek Jaśkowiak zapowiedział starania o organizację kolejnej imprezy tej rangi w 2013. Na razie Jakuszyce są wpisane do kalendarza PŚ na lata 2014 i 2015.

Justyna Kowalczyk powiedziała, że organizatorzy biegów pucharowych w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach mogą liczyć na jej poparcie. Na Polanę Jakuszycką chętnie wrócą także inni biegacze ze światowej czołówki. Marit Bjoergen, Therese Johaug, Dario Cologna, Ida Ingermarsdotter, Johann Olsson, Devon Kershaw chwalili organizację zawodów, ale najcieplej – wręcz z zachwytem - wyrażali się o znakomitej atmosferze, którą stworzyli wspaniali kibice, dopingujący wszystkich startujących.

Pozytywnie zawody ocenili też reprezentanci władz Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, od których najwięcej zależy, jeśli chodzi o przyznawanie praw organizacji imprez Pucharu Świata.

Justyna Kowalczyk.JPG
Therese Johaug.JPG
Dario Cologna.JPG
Ida Ingemarsdotter.JPG
Kikkan Randall.JPG
kibice i pociąg.JPG
Johaug i Bjoergen.JPG

Komentarze (8)

No jak miasto zorganizuje nastepnym razem,to woda mieciac przed nagle wzrosnie do 50zl,a oni powiedza ze jest susza w Szklarskiej po sezonie z 4m sniegiem w gorach(mamy braki jak w afryce)Jak tam P.Sokolinski?Kacyk meczy po kolacyjce i absolucie za miejskie pieniazki?

jak dla mnie, to złodzieje mogą płacić za wodę nawet 100 złotych

To jest pytanie - czy stawiamy na dziadostwo czy idziemy do przodu, rozwijamy się. Kasa wydana na puchar to dobrze wydana kasa.

To niech wlasciciele pensjonatow,hoteli i knajp zrzuca sie na organizacje,a nie z pieniedzy i tak ledwo wiazacych koniec z koncem ludzi organizuje sie masowe imprezy,kolacje,posiadowki dla urzedu miasta.90%mieszkancow Szklarskiej robi za jakies grosze,wlasnie na wlascicieli obiektow i grosza wiecej za ta ciezka prace w tym okresie nie maja.

Do Arek.Nastepnym razem jak jestes taki madry to zglos sie na ochotnika ze chcesz sie dorzucic do tej imprezy.

Najpierw trzeba policzyć czy po tej udanej imprezie w miejskiej kasie został jeszcze jakis grosz. Jeżeli okaże się, że jest pusto, to proponuję zaciągnąć następny kredyt. Wiadomo nie od dzisiaj, że obecna władza ma w tym całkiem spore doswiadczenie.

Co tam koszty. Paru sędziów i działaczy kasę zgarnie. Reszta dla idei zaiwania. Ku chwale ojczyzny PO i SLD. Idźcie do Jacka on wam powie jak się kasę na takich imprezach wyciąga z budżetu.

Ksiegowy-w kasie nic nie zostalo,niech Sokolinski zdrowaski teraz codziennie odmawia,albo najlepiej niech sciezki do kosciola Sw.Maksymiliana przeciera,bo mu kolega po fachu Szawlowski nie odsniezyl,bo jest dopiero luty,a aura w Szklarskiej nie raz pokazala na co ja stac nawet w maju.