To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry

Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry

Marzena Machałek, posłanka PiS-u, ogłosiła dziś zamiar ubiegania się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Dodała, że decyzję podejmowała długo, ale przekonali ją do tego mieszkańcy, różne środowiska i władze partii. - Jeśli kontrkandydaci będą grali fair, to się ich nie boję – dodała.

Ta decyzja nie była zaskoczeniem, bo o kandydaturze M. Machałek mówiło się już od kilku miesięcy.

- Nie zacznę kampanii od krytyki poprzedników. W moim programie będą mówiła o tym, co ja chcę zrobić dla miasta i jakie mam pomysły. To, co jest dobre do tej pory, będę kontynuować – mówiła kandydatka PiS-u.

Na pytanie, czy nie spodziewa się, że mieszkańcy Kamiennej Góry, skąd pochodzi, mogą czuć pewien zawód jej decyzją, M. Machałek mówi, że nie odebrała sygnałów ze swego miasta o oczekiwaniu kandydowania przez nią na burmistrza tego miasta.

- A ci, którzy mnie lubią dobrze mi życzą niezależnie od sytuacji i cieszą się, że mam takie plany wobec Jeleniej Góry. Zresztą Jelenia Góra jest mi bliska nie tylko z powodu mojej pracy poselskiej, ale ja tu mieszkałam przez pewien czas zanim wyprowadziłam się do Kamiennej Góry – podkreśla swoje związki z miastem M. Machałek.

Wiceprezes PiS-u Adam Lipiński powiedział, że w Jeleniej Górze PiS wystawi podwójną ilość kandydatów w wyborach do rady miasta, a w każdym mieście powiatowym z tej partii będzie kandydat na burmistrza lub prezydenta. Podwójną obsadę będzie miała także partyjna lista kandydatów do sejmiku wojewódzkiego.

Wszystko na to wskazuje, że pierwsze miejsce będzie miał na niej Tadeusz Lewandowski, choć ostateczną decyzję podejmie komitet polityczny partii.

- Nazwiska kandydatów na burmistrzów i prezydentów w regionie podamy za tydzień, po zaakceptowaniu ich przez rade wojewódzką – dodał A. Lipiński.

Honorowemu komitetowi wyborczemu M. Machałek przewodniczy prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS-u, który podkreślił, że trudno o lepszego kandydata, który łączy w sobie energię, pracowitość, inteligencję i urodę.

Marzena Machałek zapowiedziała, że jej kampania będzie merytoryczna, bez plakatów i bilboardów z Jarosławem Kaczyńskim. Na ulicach Jeleniej Góry zauważyć już można plakaty oraz nieduże bilboardy ciągnięte przez samochody na niedużych przyczepkach. Przedstawiają one zdjęcie posłanki, hasło „Twój poseł w regionie” i namiary na biuro poselskie.

Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry
Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry
Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry
Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry
Z sejmu do ratusza - M.Machałek chce być prezydentem J.Góry

Komentarze (20)

Rozważam kandydaturę na Marzenę Machałek bo ma predyspozycje do tego by dla Jeleniej Góry zrobić bardzo wiele dobrego a nie jak teraźniejszy rząd jedynie budować sklepy i zamykać lub prywatyzować zakłady pracy doprowadzając do coraz większego ubóstwa obywateli naszego miasta. Tylko przeszkadzać będzie gigantyczne zadłużenie miasta które to M. Obrębalski zostawia przyszłemu prezydentowi.

A co z jeleniogórską gwiazdą pisu Ireneuszem Łojkiem, gdzie teraz będzie startował. Po dyrektorskiej wpadce w Krusie biedaczek odsunięty na boczny tor. Panie Irku do boju wstyd żeby taka osoba była specjalistą od czegoś tam. Panu należy się dobry i ciepły stołek ba a nawet krzesło lub fotel.

No i fajny z niej towarek... Nie ma wąsów, jak Zawiła :)

ta babeczka bez szans, szkoda tylko szpecić miasta jej podobizną

Współczuje ci rozważania tej kandydatury :D co ta kobieta może zrobić ona może być dyrektorką szkoły a nie prezydentem miasta :D nie nadaje się poza tym nie wie gdzie zabobrze gdzie sobieszów bo w kapeluszu przywieziona do jeleniej :D

Ja jeszcze dam radę dla Pani poseł mniej pudru proszę używać bo bardzo to nie ładnie wygląda :D na zdjęciach widać że na twarzy to można by było kopalnie otworzyć :D Pani Marzeno ostatnio w radiu słyszałem że w szkołach policealnych jakieś kursy makijażu organizują proszę się zapisać to pomogą w u malunku :)

Ale się PO boi. Najpierw utopili Jelenią Górę w konfliktach a dziś pozostało im tylko plucie. Pani poseł jest przede wszystkim skuteczna w działaniach na rzecz Jeleniej Góry. To mi wystarczy.

i co z tego, że nie jest mieszkanką jeleniej góry - od wielu lat jako poseł zajmuje się problemami tego miasta i prowadzi w nim aktywną działalność

no tak tylko, PiS na każdym kroku demonstruje nienawiść w stosunku do myślących inaczej... dobrzy są do robienia zadymy - gdzie się tylko da. Już ja na nich głosować nie będę. Dziękuję za to co dotychczas pokazali! Co Machałek zrobiła dotychczas jako posłanka dla Jeleniej Góry ?

Przez ostatnie 4 lata korzystałem z pomocy prawnej dla obywatela "szaraka" co poniedziałek w Biurze Poselskim Pani Machałek .Za porady nie płaciłem gronia. W tej obecnej bezprawnej kołomyji stosowanej przez urzędników szczególnie w Jeleniej Górze to pani Machałek wystarczająco poznała tę czarną stronę działań władzy. Znakomity pomysł by nie odrywać się od spraw ludzkich miała z tymi poradami prawnymi. Nie udzielono mi pomocy prawnej przy ul. Teatralnej 1 jak i w Biurze Praw Obywatelskich na Złotniczej. Dwie zmyłki aby obywatel się nabiegał z wywieszonym jęzorem i koniec końcem zrezygnował z egzekwowania prawa. A tu w Biurze Poselskim nawet herbatką lub kawka poczęstowali spragnionego. Pełna kulturka . Miło będę wspominał pomoc pani poseł zwykłemu obywatelowi i za to moim moralnym obowiązkiem jest oddać na nią swój głos. Nie miałem przyjemności osobiście poznać tej pani. ps. przypuszczam że z pieniędzy na prowadzenie biura musiała podzielić się z prawnikami .

A czemu nie startuje na prezydenta szef Pisu Jelonki Pan Łojek.To taki grzeczny i układny polityk.

A dlaczego PiS w powiatach nie startuje pod własnym szyldem, tylko tworzy tajemnicze komitety? To jakaś ściema.

Super bardzo się cieszę, mam nadzieje że Pani poseł zostanie naszym prezydentem, wreszcie jakiś porządny kandydat który nie boi się pracy i odpowiedzialności,

Pani Poseł znana jest przede wszystkim ze zwoływanych ad hoc kolejnych konfrencji prasowych. Jak wynika z fotografii musiało to być bardzo frapujące wystąpienie Pani Poseł, skoro w tle podsypia jej opiekun polityczny Pan Poseł Adam Lipiński, szeroko znany publiczności z nigdy nierozliczonego zaciśniania współpracy z Samoobroną. Obrazu PIS na Dolnym Śląsku dopełnia kandydatura Pana Dawida Jackiewicza we Wrocławiu. Wyborco zastanów się!, czy na takich ludzi chcesz stawiać?.

J24 coś Ci się pokiełbasiło ten facet to judasz. Dla stołka zrobi wszystko. Pisiorki poznały się na nim i koniec marzeń o prezydenturze.

No przecież trzeba nie mieć za grosz samokrytyki, żeby ogłaszać zamiar ubiegania się o fotel prezydenta miasta, w którym się nawet nie mieszka!

Pomijam już nijakość w pełnieniu funkcji posła! żeby wprost nie stwierdzić infantylności zarówno Pani Marzenki jak i jej kolegów. No przecież trzeba mieć za głupków wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry sądząć, że ma najmniejsze szanse ...

Nie mieszka w naszym miescie, to prawda, ale zawsze z wielkim zaangażowaniem zajmuje się sprawami miasta i co najważniejsze - jest skuteczna. Przynajmniej będzie w opozycji i nie pozwoli zniszczyć naszego miasta.