To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Z Rafałem Jurkowlańcem o podstrefie Zgorzelec

Foto: LSSE

Decyzją Rady Ministrów z 3 listopada 2015 r Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o ponad 551 ha. Wśród nowych terenów inwestycyjnych jest ponad 70 ha gruntów zlokalizowanych w Zgorzelcu.

Spotkanie informacyjne dotyczące nowej Podstrefy Zgorzelec LSSE odbędzie się we wtorek, 10 listopada, o godz. 10:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1. O procedurach inwestowania w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ofercie kierowanej do przedsiębiorców i szansach rozwoju Zgorzelca w oparciu o nowe tereny inwestycyjne opowiadać będzie m.in. Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

Komentarze (2)

A kamiennogórsko-jeleniogórska strefa spocznie na laurach, bo... ?

w Zgorzelcu już istnieje podstrefa SSEMP jakieś 10 hektarów doliczając do tego teraz 70 hektarów i przyjmując średnią jaką podają SSE około 35 miejsc pracy na każdy hektar, to w Zgorzelcu może powstać około 2500 nowych miejsc pracy. Strefy gwałtownie rozwijają się innych miastach regionu, w Jaworze ma powstać strefa na około 450 hektarów (jakieś 15 000 nowych miejsc pracy) w kolejce stoją już Lubin i Głogów... a w Jeleniej Górze. No tutaj jeśli chodzi o rozwój gospodarczy to pan prezydent stawia na "krajobraz" i właśnie odniósł ogromny sukces otwierając nowy punkt widokowy. Przy takich dokonaniach bledną wszystkie Specjalne Strefy razem wzięte z ich marnymi tysiącami miejsc pracy. A rozwoju gospodarczego to inni mogli by się od nas uczyć.