XXXVI Bieg Piastów – Nykiel, Mroziński, Witulski najlepsi z naszego regionu

Bieg na 50 km techniką dowolną. Fot. L. Kosiorowski

Niemcy Toni Escher i Benjamin Seifert wygrali dzisiejsze biegi na 50 i 30 km techniką dowolną, rozegrane w ramach XXXVI Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

W rywalizacji kobiet na 50 km zwyciężyła Alena Sannikova z Białorusi. Na 30 km pierwsza była Klara Moravcova z Czech.

Na 50 km najlepszym Polakiem był Robert Faron z Zalesia, który zajął piąte miejsce, a najlepszą Polką – Natalia Frączek ze Świebodzic (dziewiąta lokata). Spośród mieszkańców naszego regionu najwyżej uplasował się Waldemar Witulski – 24 na mecie. Panie z regionu jeleniogórskiego nie startowały w tej konkurencji.

W biegu na 30 km techniką dowolną najlepsi Polacy to Bogusław Gracz (piąty w gronie mężczyzn) i Magdalena Nykiel z Sosnówki (czwarta wśród pań). Z naszego regionu na 30 km mężczyzn dziewiątą pozycję zajął Jakub Mroziński z Jeleniej Góry.

Bieg na 50 km ukończyło dziś 376 osób, a na 30 km – 340. W sumie w pięciu konkurencjach XXXVI Biegu Piastów finiszowało 4613 osób.