To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyścigi na Okraj

Tradycyjnie, 15 sierpnia, już po raz 17 – ty kolarze amatorzy i wyczynowcy z klubów sportowych wystartują w popularnym wyścigu z Kowar na malowniczo położoną Przełęcz Okraj. Start pierwszego zawodnika o godzinie 11. Zapisy w dniu imprezy w godzinach 8.00 – 9.30 w biurze przy ulicy Jagiellończyka. Wśród uczestników wjazdu w kategoriach szosa i MTB zostanie rozlosowany rower Kellys Viper.

O godzinie 9.50 zaplanowano honorowy przejazd ulicami miasta dwukrotnego medalisty igrzysk olimpijskich w Montrealu i tyle samo medalisty mistrzostw świata w kolarstwie szosowym z Yvoir i San Cristobal, Mieczysława Nowickiego oraz reprezentantów Polski na IO w Tokio w 1964 roku. W Galerii Sław Kolarstwa zostaną odsłonięte kolejne tablice.

 

Tego samego dnia w Kowarach zaplanowano I Bieg Górski na Okraj. W stylu alpejskim o godz. 10 wspólny start na trasę długości 10,3 km od wysokości 480 m n.p.m do mety na 1040 m n.p.m. Więcej informacji na temat obu imprez w biurze organizacyjnym w ratuszu, tel. (75) 64-39-229 i w internecie na www.kowary.pl