To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wygrajmy plac zabaw – apeluje prezydent

Wygrajmy plac zabaw – apeluje prezydent

Miasto ma chrapkę na wygranie placu zabaw w konkursie ogłoszonym przez firmę z branży kosmetycznej. I nie tylko dlatego, że za darmo. - Jeżeli wygramy jeden, drugi – taki sam – wybudujemy z własnych pieniędzy – obiecuje.

Chodzi o konkurs firmy Nivea, która w tym roku obchodzi stulecie istnienia. Firma ogłosiła, że ufunduje sto placów zabaw w tych miejscowościach, które zwyciężą w internetowym głosowaniu. Jelenia Góra włącza się do tej zabawy a o głosy przekładające się na darmowy plac zabaw apeluje... prezydent Marcin Zawiła.

– To bardzo ciekawa inicjatywa – powiedział. - Myślę, że mamy ogromną szansę w takiej rywalizacji, jeśli weźmiemy pod uwagę aktywność jeleniogórskich internautów. Ze strony władz miasta mogę zadeklarować, że jeśli uda się uzyskać sukces w tym głosowaniu, to drugi, podobny plac zabaw zbudujemy ze środków budżetowych miasta. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym konkursie.

Prezydent wystosował nawet list do mieszkańców w tej sprawie. Miasto nie zdradza jeszcze, gdzie takie place w mieście miałyby powstać. Jak mówi zastępca prezydent Hubert Papaj, rozważanych jest kilka lokalizacji. - Plac mógłby stanąć przy Osiedlu Robotniczym w okolicach Młynówki, przy ul. Wiłkomirskiego naprzeciwko posterunku policji, przy ul. Malinnik czy placu Energetyka – wymienia. Jak mówi, nie może zrozumieć internautów, którzy negatywnie wypowiadają się o akcji. - Jeśli jest szansa otrzymać coś za darmo, to dlaczego z tego nie skorzystać – pyta. - Kliknięcie dużo nie kosztuje a może spowodować, że miasto na tym zyska. Przecież nie prezydent się będzie na tym placu bawił, tylko dzieci jeleniogórzan.

H. Papaj ostro skrytykował internautów, którzy w komentarzach wyrazili negatywne zdanie na ten temat. - To tchórze, którzy nie mają odwagi powiedzieć mi tego prosto w oczy – mówi. - Często spotykam się z mieszkańcami, można się umówić np. poprzez sekretariat. Wystarczy przyjść i porozmawiać.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zalogować się na stronie nivea.pl, tam też są szczegóły konkursu. Głosowanie potrwa w 4 etapach i potrwa od 6 czerwca do 31 października.

Komentarze (13)

Piszecie glosujcie a nawet w artykule strony do glosowania nie podacie paranoja zenada

Podana jest strona konkursu, w przedostatnim zdaniu tekstu. Proszę czytać do końca.

żenadą jest Twoje czytanie bez zrozumienia podanych faktów...ba! może nawet czytać nie potrafisz.... :evil:

Dziwi mnie, czemy prezydent nie powiedział, że ten pomysł podsunął mu ma tacy jeden z mieszkańców! Bowiem nikt z ratusza na to nie wpadł!

Bardzo nam przykro, ale z przyczyn niezależnych od nas i związanych z kwestiami technicznymi, serwis 100latnivea.pl zacznie działać 8 czerwca. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapraszamy do głosowania już jutro!

Biedne miasto, nawet go niestać na huśtawkę dla dzieci!

I tak to Pan Prezydent Jeleniej Góry z wysokości swego stolca reklamuje pewną firmę kosmetyczną i promuje ją mieszkańcom.

To jest konkurs ogólnopolski idioto.
Najpierw się dowiedz o co chodzi , a potem krytykuj

to jest szansa dla miasta więc musimy sie zintegrować i razem spróbować głosować na ten plac zabaw tylko podajcie nam linki

Czyli, jak dobrze rozumiem, albo wygramy i będziemy mieli dwa place zabaw, albo nie wygrywamy i nie będziemy mieli żadnego! Nie, no to fajna ta polityka naszego prezydenta... Albo wszystko albo nic... Konkurs trwa do końca października, więc pewnie place powstaną najwcześniej w przyszłym roku. Dlaczego więc miasto nie może wybudować tego drugiego placu zabaw z własnych pieniędzy już teraz, bez rozgłosu, bez szumu medialnego... Tak po prostu - dla dzieci z naszego miasta...? A w konkursie z promocją firmy kosmetycznej przy okazji można wziąć udział bardziej na zasadzie promocji miasta... (chociaż jaka to promocja miasta, którego nie stać na plac zabaw i zmuszone jest żebrać o jego zafundowanie przez firmę kosmetyczną...)

pomysł na cykl o niebezpiecznych placach zabaw , które są niezgodne z normami UE. Zajmijcie się tym. Po co ta kiełbasa wyborcza prezydenta, od lat w tej kwestii nic się nie robi a nasze dzieci bawią się w gównach i huśtają na 30letnich huśtawkach. To jest Skandal chyba takiego dziadostwa nie ma w całym kraju. Nie zostawiajcie tego tak!!!!!!!!! Przyjdźcie na plac na Noskowskiego- to jest dramat spółdzielnia nic nie robi!!!! Pozdrawiam serdecznie

i co jeszcze nasza genialna władza wymyśli ?? Może Pan Papaj wystartuje w konkursie piękności ? jak wygra to odda władzę kompetentnym ?