To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wygody dla najmłodszych uczniów

Uczniowie najmłodszych klas wkrótce będą mieli wygodne meble. Fot. ROB

Dzieci z klas I-III jeleniogórskich szkół podstawowych będą miały dużo lepsze warunki do nauki. Miasto zakupiło dla nich nowoczesne stoły i krzesła.

- Rozpoczęliśmy proces wymiany krzesełek i stoliczków w jeleniogórskich szkołach – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – W tym roku sprowadzimy 141 stolików i 282 krzesełka. To nowoczesne meble z regulowaną wysokością. Są one tak konstruowane, by mogły być indywidualnie dostosowywane do wzrostu uczniów. Dzieci w wieku 7 – 9 lat rosną w bardzo różnym tempie, a zunifikowane ławki dla niektórych stanowiły spory kłopot i mogły być pośrednią przyczyną pogłębiania się wad postawy.

 

W tym roku w nowe meble zostanie wyposażona jedna z klas w każdej szkole. Będzie to kosztowało około 40 tysięcy złotych. – Będziemy sukcesywnie uzupełniać to wyposażenie w taki sposób, by wszyscy uczniowie trzech młodszych klas szkół podstawowych mogli z takich krzeseł i stolików korzystać – mówi M. Zawiła.

Komentarze (7)

"Dzieci (...) będą mieli..." Ludzie ! Kto to pisał ?!

40 tysięcy za wyposażenie w ławki i krzesła jednej sali (nie klasy!)???? Z czego są te meble???? Ludzie, bez jaj.

O, poprawili. Jedna z klas "w każdej szkole".

A co z innymi dziećmi które chodzą do klas 4-6 Szkoły Podstawowej to już nie są dzieci.Te klasy trzeba sprawdzić jak siedzą te dzieci w ławkach.

Dlaczego zakupiono podwójne łąwki, skoro w cywilizowanych krajach stawia się na pojedyncze? Nauczyciel w razie potrzeby może zsunąc po 2, 3 stoliki, może też odizolować nadpobudliwe jednostki, które wszystko rozprasza, albo takie, które lubią odpisywać zadania. Podwójne ławki w małych pomieszczeniach to niedomówienie,ale urzędnicy z ratusza mają się czym pochwalić na szerokim forum

Fajnie ze będą ławki i krzesełka.W klasie mijego dziecka przydałoby sie chociaż odmalowac salę.Pedzel ściany nie dotykał chyba dekadę.Godło Narodowe też takie nie najświezsze .Patrząc na nie trudno oddawać mu cześć i nalezny szacunek.Wyglada biednie jak nasze Państwo.Widać "zwisa" to nauczycielom ,dyrektorowi ,kuratorowi...
Symbole narodowe
Zgodnie z art. 1 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych: orzeł biały, biało-czerwone barwy i „Mazurek Dąbrowskiego” są symbolami Rzeczypospolitej Polskiej. Symbole Rzeczypospolitej Polskiej pozostają pod szczególną ochroną prawa, przewidzianą w odrębnych przepisach, a otaczanie tych symboli czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej oraz wszystkich organów państwowych, instytucji i organizacji.

Dr Dziadku tylko widzisz nauczyciel nie dostanie kasy na odmalowanie sali b jej szkoła fizycznie nie posiada, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby patriotyczni rodzice sie zebrali i odmalowali klase ku chwale ojczyzny ;)