To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wyciek niekontrolowany

Wyciek niekontrolowany

Kolejny raz dziś przed południem w potoku Radomierka w Maciejowej pojawiły się plamy substancji ropopochodnej. Strażaków powiadomili o tym wędkarze. Okazało się, że zanieczyszczone wody wpływają do potoku z rowu melioracyjnego, który biegnie przez tereny hurtowni budowlanej „Edam” i działającej tam stacji paliw. Przez nieuwagę pracownika doszło do wycieku paliwa przy tankowaniu cysterny.

Strażacy byli tam wzywaniu już wczoraj, kolejny raz dziś po godzinie dziewiątej. Strażacy położyli w rowie kostki słomy, by wchłonęły substancję. Na miejsce wezwano także inspekcję ochrony środowiska.

Na miejscu dowiedzieliśmy się, że stacja paliw przy hurtowni jest wydzierżawiona osobie trzeciej. I to na dzierżawcy spoczywa obowiązek należytego zabezpieczenia obiektu. Zdaniem strażaków, już wstępny ogląd stacji i jej wyposażenia kwalifikuje gospodarza do ukarania mandatem, n.in. za nieodpowiednie zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Wyciek niekontrolowany
Wyciek niekontrolowany
Wyciek niekontrolowany
Wyciek niekontrolowany

Komentarze (3)

no jerzyku, w końcu się do ciebie doczepią!

Chciałbyś !

I bedzie sokidny mandacik :lol: ...wcale nie zaluje tego goscia ,oby mu dop...z 100 tysi .Mieszkam niedaleko i nie raz widzialem plamy (od kilku lat),jak tak mozna zatrowac srodwisko...jak co to moge byc swiadkiem B)