Do 9 września utworzone zostaną obwody głosowania w zakładach leczniczych, domach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich i zespołach tych domów.
Do 13 września do publicznej wiadomości podane zostaną informacje o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika.
Ten termin jest graniczny także na zgłaszanie kandydatów, na członków obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych.
13 i 18 września nastąpi losowanie numerów list kandydatów przez PKW.
Do 23 września komisarz wyborczy powoła obwodowe komisje wyborcze a także poinformuje o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych.
Od 22 do 30 września funkcjonariusze różnych formacji pełniący służbę poza miejscem zamieszkania mogą wnioskować o dopisanie do wybranego przez nich spisu wyborców sporządzanego dla miejscowości, w której odbywają służbę.
Do 30 września wyborcy niepełnosprawni mogą zgłaszać zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
Do 3 października okręgowe komisje wyborcze podadzą w formie obwieszczenia informacje o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów oraz zarejestrowanych kandydatach na senatorów.
Do 4 października można składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.
Do 8 października można składać wnioski o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.
Do 10 października wyborcy przebywający za granicą mogą składać wnioski o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.
11 października, o godz. 24.00 - zakończenie kampanii wyborczej.
13 października, w godz. 7.00-21.00 – głosowanie.
Komentarze (11)
Pełna mobilizacja ,wszystkie ręce do głosowania ,młodzi pracujący najemnie głos oddają na partie lewicowe. Czas skończyć z dyktaturą i sprzedawczykami państwa za 500.
Towarzysz chyba przespał kilka lat i pomylił epoki.Czas lewactwa już był.Wiekszosc nie wspomina go dobrze,dlatego wybrała inną opcję.Wyglada na to ze i tym razem wygra .
Większość nie wybrała tej "lepszej opcji" - większość została kupiona obietnicami tej opcji. Na dodatek teraz sprzedają się za obietnice, których ta opcja nie pokryje w kolejnych latach, bo już teraz wiadomo, że nie ma na to pieniędzy w budżecie. Nawet na dalszą realizację już trwających programów brakuje pieniędzy. Emeryci powinni czuć się oszukani i dać wyraz swojemu niezadowoleniu oddając swój głos w ręce innych ugrupowań.
Lewica jak zwykle poleciała populistycznymi hasłami o pięknej Polsce, sporo młodych to kupi. Głównie stąd te 10-12% poparcia w sondażach. W sumie dla wszystkich będzie lepiej, jeśli zdobędą z 15% - wtedy ani jedna, ani druga "główna opcja ostatnich lat" nie będzie w stanie samodzielnie rządzić i będą musieli wejść w koalicję z politykami lewicowymi, którzy przynajmniej teoretycznie powinni ograniczać dalszy (trwający dłużej niż jedną kadencję) rozkład państwa - zarówno pod kątem praworządności, jak i finansów.
Posłanka Machałek (PiS) musi spłacać za swój nowy dom w Cieplicach. Pomóżcie jej w tej spłacie i głosujcie na nią na posła.
Poseł Marzena Machałek zarabia około 25 tys. zł miesięcznie. W pracy nie narobi się specjalnie, ma luzy. Mamy jeszcze robić dla niej składki pieniężne ? Jakiś żart
Gdzie się wybudowała ?
Jestem lewicowcem a WY piślaki to lewactwo jak bolszewicy w Rosji.
W punkt. To nawet gorszy sort od bolszewi w Rosji.
...mam nadzieję, że po wyborach obudzę się w innej Polsce - wolnej od pisowskiego ciemnogrodu...
Jak Bóg chce kogoś ukarać to najpierw zabiera mu rozum. Towarzysze, do Centrum Zdrowia Psychicznego, w kolejkę.
PiS wcale nie lepszy od komuny, jeszcze trochę nam zrobią Koreę ale Północną.