To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielkie kłopoty obszarnika

Wielkie kłopoty obszarnika

Policjanci z wydziału antykorupcyjnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali Leszka G. - znanego jeleniogórskiego działacza PSL, szefa Dolnośląskiej Izby Rolniczej, a niedawno kandydata na europosła. Startował z drugiego miejsca na liście chłopskiej partii.

Na wniosek prokuratury Sąd Okręgowy we Wrocławiu zastosował wobec niego dwa miesiące aresztu.

- Leszkowi G. postawiono zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - powiedział nam mł. aspirant Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu dodał kilka innych szczegółów dotyczących zatrzymania Lesza.G. Jego działalność miała polegać na tym, że w czasie realizowanego przez Dolnośląską Izbę Rolniczą programu "Kapitał ludzki", który był finansowany ze środków Unii Europejskiej, wskazywał osoby, które mają brać udział w szkoleniach organizowanych w ramach tego programu. Osoby takie otrzymać miały później dotację. Prokuratura ustaliła, że było ich około 20, a łączna kwota dotacji wyniosła 707 tys zł.

Jedną z osób, która starała się o unijną dotację był Marcin Korzonek, właściciel bardzo popularnego portalu rowerowego. Za 40 tys zł, na które liczył, chciał go unowocześnić i rozwinąć.

Cały artykuł w najnowszych "Nowinach Jeleniogórskich" nr 25/09.

Komentarze (19)

Wreszcie - nasza niby demokracja przeradza się w prawie demokrację. Jak przegniesz za bardzo - w końcu komuś podpadniesz na tyle, że konkurencja cię wysiuda. A przeciwnicy tylko będą szukać takich kwiatków. I tak to ma działać. A o tym gościu słyszałem sporo niezbyt ciekawych rzeczy (mocno delikatnie mówiąc). :dry:
I chociaż nie powinienem się cieszyć z nieszczęścia bliźniego - toż to tylko sprawiedliwość!
A swoją drogą ciekawych kandydatów miało PSL. To muszą być naprawdę "swoje chopy".

Nosił wilk razy kilka... A taki był pewny siebie! Myślał, że jest Bogiem.

nareszcie oszusta dopadli,taki wielki rolnik,w wywiadach tylko mówił , że pomoże nam rolnikom , a w rezultacie to wszystko dla siebie , nam podatków gminy nie umarzają , a jamu wszystkie gminy umarzały , trzeba mieć układy.

taki wielki rolnik, szef wielu firm fikcyjnych ,wstyd .

swojskie kmioty w tym pslu.

Wstyd że tacy ludzie psują wizerunek jakiejkolwiek partii, osobiście znam tylko jednego działacza PSL który jest naprawde uczciwy.Jednego!!!!!!!! Wstyd

..Mysle,ze to NIE wszystko..co ten mezczyzna ma na sumieniu..

Nie wiem czy prawda - słyszeliśmy o ty facecie, którym wziął w Legnicy maszyny i na jej koszt naprawiał je a nie spłacił. Czy nie pan Leszek G. - sprawdźcie. Temat nie jest trudny. Firma napewno będzie chciała to odzyskać. Dlaczego siedzą cicho. Bo To przez administracją płacone? Nie bójcie się.

kombinator i cwaniak znamy Go z tego. Płacił z łapówek organizacjom i tumnanił ich. Obiecywał gruszki na wierzbie. Sam brał maszyny z Legnicy na firmę bo naprawiawiała /oj naiwniacy/ - ta firma wie - a im nie zapłacił - obudżcie się. Naprawy były na ich koszt. Napiszcie. Pokażcie nareszcie kim jest ten G.

wstyd Panie G. obczerniał Pan Duchiewicza , ale pan ma więcej na sumieniu, kombinacji i oszustw .Co to za polityk , który ciągle zmienia partie.Raz smoobrona , potem PSL.

Ja nawet miałem przyjemność pracować u tego oszusta.Jak mnie przjmował do pracy to obiecywał gruszki na wierzbie,Ten człowiek to jest typowy wieśniak i dotego bardzo ****owaty.Szybko się zorientowałem i bardzo krótko u niego pracowałem .Ten chłop naprawdę myśli że on jest bogiem i mu wszystko wolno.

G. pomagał Rysard Barej, dyrektor KRUS-u w Szklarskiej Porębie. Podczas ostatnich wyborów do Europarlamentu Leszek G. dostarczał swoje ulotki i plakaty do KRUS-u w Szklarskiej P.

media rozkręcą wszystko-co im każą! a afer w naszym kraju chyba za mało? recepta na bezrobocie-poszukac tematu zastępczego dla biednych ludzi.Naród mamy zawistny więc temat POŻYWKA na 5 dla mediów i zawistnych ludzi.....a ten człowiek to porządny pracowity przedsiębiorca!

jestem oburzony ludzką zawiścią i medialną burzą wokół pseudo-zarzutów prokuratury.W jakim kraju my żyjemy-żeby bez konkretnych zarzutów aresztowac kogokolwiek...ale polityka to wielkia KUPA...a jak ktoś ma większe ambicje niż tłum,to trzeba go zniszczyc...i tak to wygląda w tym przypadku.JAKI kraj-TACY ludzie.

To prawda. Zostawmy lepiej brudną politykę i przyd***sów "biznesmenów". O wiele przyjemniej jest obrzucać się błotem z anonimowym. :)

Grala oszukał nawet żonę i syna Mariana Zagórnego bo nie zapłacił im za zyto i rzepak w latach 2004 i 2005. Zrobił to za pomocą fikcyjnej spółki POLTERRA. Sprawą zajmowała sie Prokuratura Rejonowa w Lubaniu, ale szybko skręcili. Zrobił też szereg oszustw podatkowych i sprawą od roku zajmuje sie UKS Jelenia Góra, ale dziwnie długo to trwa pomimo, że dowody sa wręcz porażające. Jak widać Grala wszedzie ma układy i boją sie go ruszyć. Załatwiał sobie umorzenia czynszów w ANR O/T Wrocław na fikcyjne kwity. Szok!? CDN....

Hej Jurek zapomnialeś dodać,że Leszk Grala jest od wiosny 2007 r. członkiem Rady Nadzorczej Agencji Nieruchomosci Rolnych w Warszawie i tam dopiero kroi intersy i załatwia za łapówki sprzedaż atrakcyjnych gruntów rolnych i budowlanych , umorzenia rat i czynszów. Smaczku dodaje fakt, że wtedy Gralę dał tam sam Andrzej Lepper jak był Ministrem Rolnictwa a Grala był w Samoobronie. Jak widać Waldek Pawlak dał sobie wrzucić ,,kukulcze jajo'' a w zasadzie granat z g..em. Ostrzegali go aby Gralę spuscił, ale Grab powiedział Pawlakowi że on tu na D.Ślasku rządzi więc Waldziu odpuścił, a jak sie okazuje to Grab szef PSL D.Ślask jest sam w szambie korupcyjnym ze swoja rodzinką umoczony po same oczy i tylko chwila... i pójdzie siedzieć. Waldziu Pawlak musi na członków PSL przyjmować w przedszkolu bo wszyscy starsi sa upaprani w przekręty bo to taka partia w której mówi sie, ze ,,GRABIE GRABIA TYLKO DO SIEBIE''ale zapomnieli dodac że z grabiami to trzeba ostrożnie bo jak się źle nadepnie to walą prosto w czoło i tak się stało z Gralą, Rynkowską i Grabem. Tak więc wyslać trzeba wszyskich PSLowców na kurs BHP delikatnego i umiejetnego obchodzenia sie z grabiami......

Jeszcze jeden cwaniaczek Romuś święty Kwaśnicki były prezes Krus to ta sama facjata.