Problemami kamiennogórskiego zalewu, które sprawiły że od wielu lat nie można się w nim kąpać są postępujący proces eutrofizacji i związane z nim zakwity wody, zalegająca spora ilość mułu i występujące w zbiorniku duże ilości związków chemicznych (w tym chlorków, fosforanów i azotanów).
Trwające oczyszczanie wód zalewu prowadzi firma specjalizująca się w innowacyjnych ekologicznych technologiach w zakresie ochrony środowiska. Ich fektem ma być zmniejszenie ilości zanieczyszczeń biologicznych występujących w akwenie, redukcja osadu dennego, poprawa warunków tlenowych, likwidacja zakwitów glonów i sinic oraz zabezpieczenie zbiornika przed powstawaniem odorów gnilnych.
- Częściowe efekty pracy to jest likwidacja odorów czy wzrost przejrzystości powinny być widoczne jeszcze w trwającym sezonie letnim – mówi rzecznik prasowy kamiennogórskiego urzędu miasta Marcin Ryłko. Pełna weryfikacja założonych efektów oczyszczania nastąpi w przyszłym roku Niewykluczone, że jeżeli zostaną one osiągnięte, miasto podejmie się oceny jakości wody przy plaży pod kątem możliwości dalszego oczyszczenia, aż do stanu, umożliwiającego ponowną kąpiel w zalewie. Do takich planów należy podchodzić jednak bardzo ostrożnie, czekając cierpliwie na efekt obecnych prac.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...