To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielki przewrót w mieście – Sajnog wiceprezydentem?

Wielki przewrót w mieście – Sajnog wiceprezydentem?

Miłosz Sajnog z klubu Jelenia Góra XXI zostanie zastępcą prezydenta Jeleniej Góry – dowiedziliśmy się z dobrze poinformowanych źródeł. Nominacja ma nastapić jutro rano. Sam Sajnog, jak i władze miasta, nie komentują sprawy.

Szef klubu radnych Jelenia Góra XXI będzie zastępcą prezydenta i zastąpi na tej funkcji Zbigniewa Szereniuka. To na razie nieoficjalna informacja, ale usłyszana z kilku źródeł. Zmiana ma nastąpić jutro, jeszcze przed sesją rady miejskiej.

Mówi się, że ta nominacja to cena przystąpiena klubu Jelenia Góra XXI do koalicji z Platformą Obywatelską. W zamian ekipa Sajnoga ma jutro przegłosować uchwałę w sprawie obwodnicy południowej, ma też pregłosować budżet.

Informację o przewrocie otrzymaliśmy dzisiaj po południu. Sam Miłosz Sajnog nie chciał tego komentować. Nie ukrywał, że będzie namawiał radnych do zmiany dotychczasowego stanowiska w sprawie obwodnicy. - Ale tylko dlatego, żeby nie blokować tej inwestycji – powiedział. A wiceprezydentura? - Nie skomentuję tego, bo nie ma takiej opcji – przyznał.

Faktem jednak jest, że prezydent Marek Obrębalski w czwartek wieczorem podczas dni kuchni cejlońskiej w Hotelu Jelenia Góra mówił o tym, że o kwestie budowy obwodnicy jest spokojny i że porozumiał się z dawnym Wspólnym Miastem. Co dokładnie miał na myśli? Dzisiaj popołudniu Marek Obrębalski nie odbierał telefonu. Udało nam się natomiast dodzwonić do Zbigniewa Szereniuka. - Nie będę udzielał informacji, jutro pan się wszystkiego dowie. Jeśli pan pozwoli, to nie będę kontynuował tej rozmowy. Życzę dobrej nocy – powiedział po czym rozłączył się.

CZYTAJ TEŻ: Były hipis w białym kołnierzyku

Komentarze (13)

brzmi jak prima aprilis ;-) politycznie to jakies since fiction. po co komu taka koalicja przed wyborami, w ktorych obie opcje beda ubiegac sie o prezydenture. w rzeczywistosci oznaczac to moze polityczna partyzantke w urzedzie miejskim, co z pewnosci nie bedzie sluzyc atmosferze pracy... takich politycznych gierek w miescie nigdy nie bylo!

Jak prezydent porozumiał się ze Wspólnym Miastem, to prezydentem na pewno nie będzie Sajnog!

prawda lezy tam gdzie lezy. Wszystko jest mozliwe, bo trzeba odrożnić to co jest racjopnalne od tego co ktoś może uznac za racjonalne

..masz rację,bo tutaj spełni się .. zyczenie Pana Roberta Prystroma ! ~BRAVO !

Przecież wiceprezydentem Jeleniej Góry miał zostać Ireneusz Łojek z PIS-u. Nasz "Orzeł" i duma kotliny jeleniogórskiej.

Prawda jest taka, że Marka Obębalskiego Platforma nie wystawi w wyborach na prezydenta miasta. W związku z tym szuka nowego zaplecza, ma wystartować z Dolnego Śląska XXI świadczy choćby o tym fakt że zrobił to wbrew Panom Pokojowi i Łuźniakowi. Więc można śmiało poweidzieć że PO nie ma już władzy w mieście.

Zamiast marudzić trzy po trzy powinniście podskakiwać z radości, że w Jelonce nie wylądował np. prezydent Trzech Króli - Kropiwnicki z Łodzi albo jeszcze lepszy agent - prezydent Dombrowicz z Bydgoszczy, którym z rodzimych miast w każdej chwili grozi wywózka na taczkach.

1) Sajnog ma odebrać nominację przed sesją - czyli w czasie sesji nie będzie radnym? Nie można pełnić tych funkcji jednocześnie.
2) Jeśli Obrębalski robi to przeciw władzom PO to część klubu PO wierna wierchuszce przeciwstawi się prezydentowi. Co z większością do kolejnych głosowań?
3) Czy Obrębalski chce wzmacniać Sajnoga na rok przed wyborami? A może planuje przejście do 21? Jak zachowa się PO? Kto przegłosuje budżet i inwestycje?
4) Obrębalski chce rozbroić Sajnoga? Poszukać większości i budować koalicję?
Jutro zapowiada się wyjątkowo ciekawie :)

A ja widzę tu szanse dla Jelonki, osobiście głosowałem na pana Sajnoga. W urzędzie się martwią (to do spotów niżej) bo w planach ma zmiany w działaniu (a nie ludzi) urzędu, może urząd z ludzką twarzą. Nowe otwarcie, nowe możliwości poczekajmy popatrzmy. Po działaniach ich poznacie, ja osobiście jestem za ale będę obserwował.

Ja to dopiero dokonałem przewrotu , gdy potknąłem się o nierówną kostkę brukową, na reprezentacyjnym naszym deptaku najpiękniejszym.

Do jeleniogórzanina. Co Ty piszesz o Łojku. Jaki "Orzeł" z niego? Nieudacznik, leń - taki jest Ireneusz Łojek.

P. Szereniuk to wielki nieudacznik, typowy aparatczyk, pisałem o tym dawno - a Sajnog to podrostu Sajgon, i tak już będzie w tej jelonce. Nigdy nie miała szczęścia to władzy. "Pokój" im dajcie.