To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielka Pętla Izerska, czyli bieg na wysokim poziomie

Wielka Pętla Izerska, czyli bieg na wysokim poziomie

Towarzystwo Sportowe REGLE ze Szklarskiej Poręby zaprasza 19 lipca amatorów biegania do wzięcia udziału w Wielkiej Pętli Izerskiej. To najwyżej położony półmaraton w Polsce.
Trasa o długości 21 kilometrów przebiegać będzie po atrakcyjnych widokowo i urozmaiconych odcinkach miejskich i leśnych. Organizatorzy szacują, że w biegu wystartuje około 800 zawodników.

Uczestnicy wystartują spod Esplanady w centrum Szklarskiej Poręby i ulicami miasta dobiegną do schroniska Chatka Robaczka. Dalej, już odcinkiem leśnym, biegacze zaczną piąć się do góry, przebiegając między innymi przez nieczynny zakład obróbki kamienia, wyrobiska torfowe, dolny dukt końskiej jamy i dotrą do rozdroża pod Cichą Równiną. Dalej trasa półmaratonu wiedzie przez starą drogą celną do nieczynnej kopalni kwarcu "Stanisław". Po osiągnięciu najwyższego punktu na trasie (1020 m.n.p.m) przed biegaczami droga powrotna.
Organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych uczestników imprezy - konkursy i zabawy w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada w czasie festynu rodzinnego pod hasłem „Żyj zdrowo i sportowo”. Impreza rozpocznie się o godzinie 11. Szczegóły na wielkapetlaizerska.pl