To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiadomo więcej o zmianach personalnych w Simeko

Leszek Sikora obecnie odpowiada w grupie Simeko za kontakty handlowe i logistykę.

W sierpniu informowaliśmy o tym, że zmienił się prezes spółki Simeko, która zajmuje się gospodarką odpadami. Nowe władze nie chciały komentować tej sprawy. Teraz przysłały nam komunikat, w którym wyjaśniają, co się stało i dlaczego.

Ma to związek, jak wtedy przypuszczaliśmy, ze zmianami właścicielskimi. Udziałowcami Simeko są trzy osoby fizyczne.

– W kwietniu tego roku Elżbieta Grabska przestała być udziałowcem spółki i zastąpił ją Piotr Gospodarczyk – wyjaśnia prokurent Mariusz Purc.
P. Gospodarczyk jest właścicielem firmy GO Transport, która od wielu lat działa w sektorze paliw alternatywnych wytwarzanych z odpadów (tzw. RDF). – Zmiana ta wiąże się z nowym kierunkiem rozwoju naszej firmy – Simeko chce w najbliższych latach zająć się przetwarzaniem odpadów i produkcją paliw RDF, które będą spalane w cementowniach – informuje prokurent.
Leszek Sikora nadal pracuje w Simeko, jest także prezesem zarządu w Eko-Kowary – spółce córce Simeko.
– Zmiana na stanowisku prezesa zarządu była podyktowana tym, że pan Sikora w ostatnich latach bardzo rozwinął firmę i na początku tego roku był już prezesem w spółkach grupy Simeko: Simeko, Eko-Kowary, Jeleniogórskie Centrum Recyklingu, Simeko Recykling – wyjaśnia M. Purc. – Nowe kierunki rozwoju wymagają wzmocnienia w zakresie zarządzania grupą spółek i stąd decyzja o zatrudnieniu Tadeusza Bębna (jest prezesem Simeko – przyp. aut.).
T. Bęben od ponad 20 lat działa w branży gospodarki odpadami i recyklingu, jest z wykształcenia energetykiem i przez wiele lat zarządzał i budował zakłady recyklingu odpadów. Jeszcze w tym miesiącu do zarządu spółki ma wejść nowy właściciel – P. Gospodarczyk. Leszek Sikora z kolei obecnie jest odpowiedzialny w grupie za kontakty handlowe i logistykę.
– Jako udziałowcy jesteśmy przekonani, że doświadczenie pana Sikory wsparte wiedzą nowych osób wpłynie korzystnie na rozwój spółki – zapewnia prokurent zakładu.
Dodał też, że spółka chce w najbliższych latach zainwestować znaczne środki w budowę zakładu recyklingu i produkcji paliw alternatywnych, dlatego w tym celu pozyskała teren przy ul. Karola Miarki w Jeleniej Górze. W najbliższych miesiącach przeniesie tam swoje bazy logistyczne i będzie rozwijać infrastrukturę pod produkcję RDF.
– Jesteśmy zainteresowani tworzeniem podmiotów wspólnie z gminami, które będą wsparciem dla samorządów w zakresie logistyki, odzysku i recyklingu odpadów – informuje prokurent zakładu.
Dodał, że plany te są odpowiedzią na zmiany, narzucone przez ustawodawcę, dotyczące m.in. finansowania odbioru, zagospodarowania i recyklingu odpadów.

Komentarze (4)

Powoli nam się tu robi zagłębie przetwórstwa odpadów. A to spalarnia w Kostrzycy, a to zakład przeróbki na K.Miarki. Super. Na pewno przybędzie turystów.

Po co na Karola Miarki, nie lepiej jeszcze bliżej centrum?

To jest pomysł na reaktywację Aniluxu

Skoro już o zmianach spółkach śmieciowych mowa to dlaczego nikt nie pisze, że MPGK też jest nowa wiceprzes od kilku miesięcy?