To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Weekend mandatów

Rekordową ilość aż 270 mandatów nałożyli jeleniogórscy policjanci na kierowców podczas świątecznego weekendu.

Policja informowała o wzmożonych kontrolach na drogach, większość kierowców jednak zlekceważyła te ostrzeżenia.
Jak podaje policja od piątku do niedzieli doszło do 10 kolizji drogowych. - Najczęściej przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Niestety, kierowcy nie jeździli zbyt ostrożnie. Policjanci nałożyli w sumie 270 mandatów, w tym ukarali 200 kierowców za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

- Zatrzymano ośmiu nietrzeźwych kierujących – mówi Edyta Bagrowska.
Policjanci czternastu kierowcom zabrali dowody rejestracyjne, za usterki techniczne pojazdów. Udało się też zatrzymać czterech poszukiwanych. Mieli oni wyroki za różne przestępstwa, ale nie zgłaszali się do aresztu śledczego.

- Na szczęście na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku, policja jeleniogórska nie odnotowała poważnych zdarzeń kryminalnych – zapewnia E. Bagrowska.
 

Komentarze (2)

To na co stać naszych asów.Dlaczego jak widze policjanta w Angli lub W Niemczech to czuje sie bezpiecznie .A jak widze naszych to mam zagluszone poczucie winy i się boje.