To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wakacyjne wycieczki Magicznym Szlakiem Ducha Gór

Wakacyjne wycieczki Magicznym Szlakiem Ducha Gór

Jak co roku, także i tego lata, w każdy poniedziałek lipca i sierpnia odbywają się bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Szklarskiej Porębie i okolicy – Magicznym szlakiem Ducha Gór. Trasy prowadzone są zarówno po Karkonoszach, jaki i Górach Izerskich. Pozwalają zwiedzić największe atrakcje miasta pod Szrenicą, zgłębić historię i tradycje Szklarskiej Poręby, poznać ciekawostki przyrodnicze, geograficzne oraz przeżyć niezwykłe przygody.

Magiczny Szlak Ducha Gór, to także gra terenowa. W najbardziej interesujących punktach szlaku znajdują się granitowe głazy z tajemniczymi hologramami. W wędrówce ich śladem pomoże „Księga Skarbów”, zawierająca „Przewodnik Magiczny szlak Ducha Gór”, notes i kredkę do odrysowania hologramów (do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej – koszt 15 zł) Kto odwiedzi wszystkie 16 punktów i odwzoruje wszystkie hologramy w notesie, otrzyma pamiątkowy certyfikat „odkrywcy Magicznej Szklarskiej Poręby” oraz gadżet.
Wycieczki po Magicznym szlaku Ducha Gór otrzymały certyfikat karkonoskiej Marki Lokalnej – Skarby Ducha Gór, stając się Produktem Lokalnym z Karkonoszy.

Uwaga! Bezpłatne wycieczki Magicznym Szlakiem Ducha Gór, to oferta skierowana wyłącznie do turystów indywidualnych. Zapisy na nie trwają do niedzieli poprzedzającej każdą wycieczkę, do godz. 12.00, w Biurze Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie (ul. Jedności Narodowej 1a). zapisać można się osobiście lub telefoniczni, dzwoniąc na numer 757547740. Limit uczestników - do 50 osób.

Najbliższa wycieczka Magicznym Szlakiem Ducha Gór odbędzie się w poniedziałek 9 lipca 2018 r.
Start o godz. 09.45 ze Skweru Radiowej Trójki
wjazd wyciągiem na Szrenicę
schronisko Pod Łabskim Szczytem
żółtym szlakiem do Szklarska Poręba centrum
wjazd wyciągiem - 19zł
wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego - bezpłatny

Trasa średnia, czas około 5 godzin.