To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wakacje za pasem. Spędź je bezpiecznie

Wakacje za pasem. Spędź je bezpiecznie

– Wolność wakacyjna ma swoje prawa, ale spędźmy je z głową – apelują policjanci i służby ratownicze działające w Jeleniej Górze. Co wolno, a czego nie? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na wypoczywających w wakacje?

Tego dowiedzieli się uczniowie i goście podczas miejskiej konferencji „Bezpieczne wakacje”, zorganizowanej przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.
Przedstawicielka policji omówiła m.in. zagrożenia, wynikające z zażywania używek i dopalaczy. – Najlepiej w ogóle ich nie brać – apelowała argumentując, że po ich zażyciu mogą zachodzić nieodwracalne zmiany w mózgu. Przestrzegała też, by dopalaczy nie mieszać ze środkami przeciwbólowymi. – Jeśli już je zażyliśmy i czujemy ból, nie należy go łagodzić środkami, a koniecznie skontaktować się z lekarzem – mówiła.
Robert Pietryszyn z pogotowia ratunkowego omówił zdarzenia dotyczące wypadków, kolizji rowerowych, samochodowych, a także zagrożeń nad wodą. Czyli tych, których w wakacje bywa najwięcej. – Z tym myśleniem o bezpieczeństwie jest różnie – przyznał. Ważne jest, by samemu uniknąć wypadku, ale też, by pomóc innym. – Zachęcamy, by reagować jeżeli widzimy, że dzieje się coś niebezpiecznego – mówi. – To jest bardzo ważne, bo znieczulica w takich sytuacjach jest duża.
Na konferencji byli także przedstawiciele WOPR-u, ośrodka ruchu drogowego, inspekcji pracy, straży pożarnej, miejskiej.
– Zawsze w czerwcu naszą młodzież wyposażamy w dodatkowe informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji – mówi Bogdan Helik dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. – Zwykle robiliśmy to na apelu szkolnym. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć to spotkanie, organizując konferencję w większym gronie. Przyjechali uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i innych szkół ponadgimnazjalnych. Liczymy, że jeżeli teraz młodzież nabędzie nawyki bezpiecznych zachowań, to i wracając we wrześniu do szkoły też będą je kontynuować.
A co na to uczniowie? – Na pewno warto wiedzieć, jak należy się zachowywać, żeby te wakacje były miłe, ale i bezpieczne – przyznała Emilia Pietras z Zespołu Szkół Rzemiosł-Artystycznych. W tym roku wyjeżdża nad morze ze znajomymi. Zapewniła, że zastanawia się, jakim środkiem lokomocji się wybrać. – Pojedziemy tak, żeby było bezpiecznie – mówi.

IMG_1999.JPG
IMG_2004.JPG
IMG_2005.JPG
IMG_2008.JPG
IMG_2010.JPG
IMG_2011.JPG
IMG_2020.JPG
IMG_2021.JPG
IMG_2022.JPG

Komentarze (10)

Z ta policjantka chetnie bym spedzil wakacje :)

A ja nie. Brwi jak namalowane markerem w stylu "jestem wiecznie zdziwiona". Dziwne, że niektóre kobiety nie widzą jak to wygląda.

w izbie wytrzeźwień :D

w izbie wytrzeźwień :D

A to nie Marcin Daniec ?

Faktycznie, podobna ! :D

Nie dla psa kiełbasa :)

Anonimousse -różnych malkontentów tu już widziałem,ale .... no wie wiem,co Ci powiedzieć głupolu :D Chyba,że to kwestia okulistyczna:)

Wakacje z psem. Spędź je bezpiecznie.

ale śliczna policjantka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! olśniewająca i zniewalajaca. Zjawiiskowa