To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W Wydziale Komunikacji umówisz się przez internet

W Wydziale Komunikacji umówisz się przez internet

Długie kolejki klientów w jeleniogórskim Wydziale Komunikacji to już przeszłość. Dzięki uruchomionemu od 1 października systemowi elektronicznej rejestracji umówienie wizyty przebiega szybko i sprawnie. Warto korzystać z tej innowacji.

- Każdy, kto chce na przykład zarejestrować auto, może zapisać się na wizytę w urzędzie przez internet – wyjaśnia Daniel Lepieszo, naczelnik Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Łatwa rejestracja

Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową Urzędu Miasta (www.jeleniagora.pl). Po prawej stronie znajduje się zakładka Elektroniczny System Kolejkowy w Wydziale Komunikacji. Po kliknięciu na nią zostajemy przekierowani do internetowej rejestracji.

- Wybieramy sprawę, jaką chcemy załatwić. Na liście są: rejestracja pojazdów, odbiór stałych dowodów rejestracyjnych, transport, prawa jazdy i ewidencja pojazdów – wymienia Daniel Lepieszo.

Następnym krokiem jest wybranie dnia i godziny wizyty, takich, które są dla nas najbardziej dogodne. Na adres mejlowy klienta przyjdzie potwierdzenie rejestracji z indywidualnym kodem. Trzeba go zapisać, bo będzie potrzebny.

Bez długiego czekania

W wybranym dniu należy stawić się w Wydziale Komunikacji. Jednak uważajmy, by się nie spóźnić, bo w takim wypadku nasza wizyta zostanie anulowana.

- Należy przyjść 10-15 minut wcześniej – instruuje naczelnik. W biletomacie wpisać kod, pobrać numerek i czekać na wywołanie. Idzie to bardzo sprawnie. Nie zdarzyło się, by klient czekał więcej niż 10 minut na kontakt z urzędnikiem. - Rejestracja przez internet jest łatwa i bardzo wygodna – Daniel Lepieszo poleca ten system.

Biletomat i śledzenie kolejki

Jeśli jednak ktoś nie ma dostępu do komputera, może przyjść do wydziału i skorzystać z biletomatu. Po odbiorze biletu, należy obserwować monitory. Gdy wyświetli się numer naszego biletu, podchodzimy do wskazanego stanowiska. Ten system bardzo ułatwił załatwianie spraw w wydziale oraz pracę urzędników.
Dodatkowo można sprawdzić, ile jest osób przed nami i przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu obserwować kolejkę. Nie trzeba zatem siedzieć cały czas w urzędzie, można wyjść załatwić inne sprawy lub zakupy. Aby móc sprawdzić, w jakim tempie idzie kolejka, należy zeskanować kod QR, który jest na dole biletomatu. 

Komentarze (11)

Byłam wczoraj, wszystko sprawnie i miło :)
szkoda tylko,że na stronie nie ma takich opisów jak na drzwiach.

A potem trafiamy w łapy CEPiKa, który ma głęboko gdzieś wszelkie normy i prawidła, i przerabia dane jak mu się podoba. A o 15 w Warszawie wyłączają system, bo musi odpocząć do rana. Ot, taka informatyzacja.

czekaliśmy na to 20 lat.Brawo Wy.

Pewnie myślisz, że to zasługa pisiorów? Zmartwię cię, nie.

Zmartwie cie,mylisz się.Co stało na przeszkodzie że wczesniej nie wprowadzono reguacji by ludzie nie musieli stac w kolejce od 7 do 15

Słowo kluczowe: CEPiK. I przestań bredzić.

Cepik-u nie było a w starostwie jakoś dali radę uporządkować kolejkę

a nie mozna wszystkiego zalatwic przez te internety...??
trzeba sie zapisac on-line i isc osobiscie do urzedu...

przeciz to wymyslil jakis idiota !!!!

Czy mozna juz placic karta w kasie urzedu czy dalej jest sredniowiecze i tylko gotowka ? I jak te platnosci kasie dzialaja ? dalej po staremu ze trzeba isc postac przy kasie a pozniej znowu do biura ? nie lepiej oplata karta w biurze >

W tej chwili można już płacić kartą w urzędzie.

gotówka najlepsza na wszystko !! ludzie którzy korzystają z kart popierają system kontroli i niewolnictwa obudzą się jak będzie za późno -