To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W sobotę ruszy wydawanie numerów na Bieg Piastów

Uczestnicy Biegu Piastów co roku są pozdrawiani przez Justynę Kowalczyk. Fot. Henryk Stobiecki

Od soboty, 25 lutego, w restauracji Kaprys w Szklarskiej Porębie wydawane będą pakiety startowe na XXXVI Bieg Piastów, który odbędzie się od 2 (piątek) do 4 marca (niedziela) w Jakuszycach. Narciarze biegowi zmierzą się z dystansami od 10 do 50 km. Udział zgłosiło około 5500 osób z 29 krajów.

Pakiety startowe z numerami i czipami do 2 marca (piątek) można odbierać w restauracji Kaprys przy ul. Jedności Narodowej 12 w centrum Szklarskiej Poręby. W piątek w Kaprysie niedostępne będą tylko pakiety dla startujących na 10 km klasykiem - wydawane będą rano w wiosce zawodniczej na Polanie Jakuszyckiej.

 

W sobotę (3 marca) od godz. 7.30 do 12.30 w wiosce zawodniczej na Polanie Jakuszyckiej wydawane będą numery na 50 i 26 km klasykiem, a w niedzielę, w godz. 8.30-12.30, na 50 i 30 km techniką dowolną. Jeśli ktoś chce odebrać numer dla kogoś, musi pokazać dowód osobisty, napisać oświadczenie i złożyć czytelny podpis.

 

Ponieważ ilość miejsc parkingowych w Jakuszycach jest ograniczona, warto przyjechać tam pociągiem lub autobusem. Bezpłatny autobus dla zawodników będzie jeździć co 20 minut z głównego przystanku w Szklarskiej Porębie. Zatrzymywać się będzie przy dawnym hotelu Karkonosze i przy osiedlu Huta.

 

W tym roku w pakietach startowych zawodnicy – w przeciwieństwie do kilku lat ubiegłych – nie znajdą czapek z logo Biegu Piastów. Dostaną za to kubki.

Komentarze (1)

łeeee:( czapka lepsza:(