W okręgówce Świerzawa – Wykroty 0:4

W klasie okręgowej Pogoń Świerzawa przerwała dziś swoją serię zwycięstw i przegrała u siebie 0:4 (0:3) z Piastem Wykroty. Wygrana gości była zasłużona i bezdyskusyjna. Zapewnili ją sobie praktycznie już do przerwy.

Piast był lepszy zarówno w ataku, jak i w obronie. W środku pola rządził Grzegorz Roman. Podawał dokładnie do kolegów z zespołu, sam strzelił dwie bramki. Po jednej dołożyli Filip Godlewski i Maciej Słabicki.

Kierownik Pogoni Jan Główka słabą postawę swojej drużyny tłumaczył brakiem czterech graczy z podstawowej jedenastki. Mieli w sobotę ważniejsze sprawy na głowie, niż futbol. - Tak to jest, gdy się nie płaci - skomentował kierownik Główka.

W innych meczach klasy okręgowej w dniu dzisiejszym Warta Bolesławiecka przegrała 0:6 z Bobrzanami Bolesławiec, Endico Mitex Podgórzyn uległ 0:2 Leśnikowi Osiecznica, Twardy Świętoszów pokonał 3:1 Piasta Dziwiszów, Bazalt Sulików przegrał 1:2 z Lotnikiem Jeżów Sudecki, a Jawa Otok 1:3 z Kwisą Świeradów Zdrój. Jutro Victoria Ruszów podejmuje Włókniarza Mirsk, a Olimpia Kamienna Góra Czarnych Lwówek Śl.