To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” organizują w dniu 9 sierpnia wycieczkę nr 26. Wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 7.29 pociągiem do stacji Boguszów Gorce Wschód. Trasa wycieczki długości 20 km przebiega w środkowej części Gór Kamiennych.

Od stacji kolejowej idziemy do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego i koleją krzesełkową wjeżdżamy na szczyt Dzikowca. Podziwiamy tu panoramę okolicznych pasm górskich z wybudowanej w zeszłym roku drewnianej wieży widokowej. Z Dzikowca szlakiem zielonym schodzimy do Unisławia Śląskiego, tu zmieniamy szlak na żółty i wspinamy się na Lesistą Wielką a następnie schodzimy do Mieroszowa. Oglądamy najciekawsze zabytki: rynek z kamienicami z różnych okresów, okazały ratusz, barokowy kościół p.w. św. Michała Archanioła z bogatym i zróżnicowanym wyposażeniem. Za miastem wchodzimy na kolejną wieżę widokową otwartą wiosną tego roku. Po obejrzeniu widoków idziemy w kierunku granicy i dalej przez Zdoňov do Adršpachu, skąd o godz. 17.43 odjeżdżamy pociągiem przez Trutnov do Jeleniej Góry, gdzie docieramy o godz. 20.51. Na przejazdy po czeskiej stronie potrzeba 50 kč. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011).
Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.