To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W niedzielę na wycieczkę

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 18 października 2020 r. na wycieczkę nr 24 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z dworca PKS w Jeleniej Górze autobusem o godz. 8.20 do Kowar. 

Trasa długości 15 przebiega w zachodniej części Rudaw Janowickich. Z autobusu wysiadamy na przystanku Kowary – dworzec kolejowy. Idziemy obok dawnej Fabryki Dywanów, mijamy pałac Nowy Dwór (obiekt niedostępny) i podchodzimy na Przełęcz pod Brzeźnikiem. Następnie ścieżkami leśnymi osiągamy szczyt Czartowca. Pod wierzchołkiem od północnej strony wznosi się skałka o nazwie Diabelska Ambona. Dawniej była bardzo popularnym punktem widokowym z wykutymi stopniami, zabezpieczona barierką. Z Czartowca schodzimy do Gruszkowa, tu spotykamy szlak żółty, którym przez Płonicę docieramy do Karpnik. Na zalesionym wzgórzu za ruinami kościoła ewangelickiego oglądamy duży kamienny krzyż postawiony dla uczczenia mieszkańców wsi poległych w czasie I wojny światowej. Szlakiem żółtym podchodzimy do schroniska PTTK „Szwajcarka”. Budynek w którym mieści się schronisko to dawny domek myśliwski wybudowany w 1823 roku w stylu tyrolskim dla księcia Wilhelma. Po odpoczynku schodzimy do Trzcińska, skąd o godz. 17.07 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry.

Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.  

Komentarze (1)

Wycieczka nie odbędzie się. Rajd Na Raty został zawieszony do odwołania.